Koncert Nick Cave And The Bad Seeds będzie wyświetlany w polskich kinach

Maciej Koprowicz
15.02.2018 16:35
Koncert Nick Cave And The Bad Seeds będzie wyświetlany w polskich kinach Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Film pod tytułem „Distant Sky” zawiera zapis koncertu zespołu w Kopenhadze w 2017. 

Nick Cave to muzyk, który zawsze był blisko związany z kinem. Jego piosenki pojawiały się w wielu filmach, napisał muzykę na kilkanaście filmowych soundtracków, a nawet sam kilka razy pojawił się na ekranie, między innymi w „Niebie nad Berlinem” Wima Wendersa.

W ostatnich latach zrealizowano dwa kinowe dokumenty na temat australijskiego wokalisty: „20 000 dni na Ziemi” z 2014 w reżyserii Iaina Forsytha i Jane Pollard przedstawiał dzień z jego życia, a dwa lata późniejszy „One More Time with Feeling” opowiadał o kulisach nagrywania albumu Nick Cave And The Bad Seeds, „The Skeleton Tree”.

„Distant Sky” - film z koncertu Nicka Cave'a w polskich kinach

Teraz na ekrany kin trafi film z jednego z koncertów Nick Cave And The Bad Seeds w ramach trasy promującej „The Skeleton Tree”, który odbył się w Royal Arena w Kopenhadze 20 października 2017. Obraz w reżyserii Davida Barnarda pod tytułem „Distant Sky” będzie można obejrzeć w Polsce w sieci Multikino.

W zapowiedzi dystrybutora czytamy:

W 2017 roku Nick Cave and The Bad Seeds ruszyli w trasę koncertową. Zaczęli od Australii, potem przebili się przez USA i resztę świata dając wszędzie uniwersalnie chwalone występy w karierze. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki z nowego albumu „Skeleton Tree” oraz klasyczne przeboje grupy. Każdy koncert powodował u fanów wybuch ekstatycznych emocji i cementował niesamowicie wrażliwy związek między artystą, a miłośnikami jego muzyki. Koncert „Distant Sky”  to zapis jednego z takich koncertów. Zarejestrowany w Kopenhaskiej Royal Arena. Nad całością czuwał nagradzany reżyser David Barnard.

Polska premiera filmu „Distant Sky” zapowiedziana jest na 12 kwietnia 2018.

Zespół Nick Cave And The Bad Seeds 4 lipca 2018 wystąpi na Open'er Festival w Gdyni. Bilety można zakupić na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.