15.02.2018 16:35

Koncert Nick Cave And The Bad Seeds będzie wyświetlany w polskich kinach

Film pod tytułem „Distant Sky” zawiera zapis koncertu zespołu w Kopenhadze w 2017. 

Koncert Nick Cave And The Bad Seeds będzie wyświetlany w polskich kinach
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

Nick Cave to muzyk, który zawsze był blisko związany z kinem. Jego piosenki pojawiały się w wielu filmach, napisał muzykę na kilkanaście filmowych soundtracków, a nawet sam kilka razy pojawił się na ekranie, między innymi w „Niebie nad Berlinem” Wima Wendersa.

W ostatnich latach zrealizowano dwa kinowe dokumenty na temat australijskiego wokalisty: „20 000 dni na Ziemi” z 2014 w reżyserii Iaina Forsytha i Jane Pollard przedstawiał dzień z jego życia, a dwa lata późniejszy „One More Time with Feeling” opowiadał o kulisach nagrywania albumu Nick Cave And The Bad Seeds, „The Skeleton Tree”.

„Distant Sky” - film z koncertu Nicka Cave'a w polskich kinach

Teraz na ekrany kin trafi film z jednego z koncertów Nick Cave And The Bad Seeds w ramach trasy promującej „The Skeleton Tree”, który odbył się w Royal Arena w Kopenhadze 20 października 2017. Obraz w reżyserii Davida Barnarda pod tytułem „Distant Sky” będzie można obejrzeć w Polsce w sieci Multikino.

W zapowiedzi dystrybutora czytamy:

"

W 2017 roku Nick Cave and The Bad Seeds ruszyli w trasę koncertową. Zaczęli od Australii, potem przebili się przez USA i resztę świata dając wszędzie uniwersalnie chwalone występy w karierze. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki z nowego albumu „Skeleton Tree” oraz klasyczne przeboje grupy. Każdy koncert powodował u fanów wybuch ekstatycznych emocji i cementował niesamowicie wrażliwy związek między artystą, a miłośnikami jego muzyki. Koncert „Distant Sky”  to zapis jednego z takich koncertów. Zarejestrowany w Kopenhaskiej Royal Arena. Nad całością czuwał nagradzany reżyser David Barnard. "

Polska premiera filmu „Distant Sky” zapowiedziana jest na 12 kwietnia 2018.

Zespół Nick Cave And The Bad Seeds 4 lipca 2018 wystąpi na Open'er Festival w Gdyni. Bilety można zakupić na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Nick Cave Film Nick Cave And The Bad Seeds