Koncert Nickelback bez perkusisty. Zobacz nagranie z 1997 roku

Aleksandra Degórska
07.02.2019 16:04
Koncert Nickelback bez perkusisty. Zobacz nagranie z 1997 roku Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Piękni i młodzi muzycy Nickelback promowali materiał ze swojej debiutanckiej płyty. Jak wtedy brzmiał zespół?

Nickelback nie ma dobrych opinii u fanów rocka i metalu, choć w sumie ciężko to wyjaśnić. Tematem zajęła się nawet doktorantka z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, która doszła do wniosku, że tak wiele osób hejtuje kapelę, bo Nickelback postrzegany jest jako nieszczery i brak mu tożsamości. Sam Chad Kroeger jest świadomy tego, że ludzie nie przyznają się, że lubią słuchać Nickelback, bo powinno się lubić to, co typują krytycy muzyczni i znawcy.

Zobacz koncertowe nagranie Nickelback z 1997

Hejterzy myśląc o Nickelback widzą od razu blond loczki wokalisty i słodziutkie ballady, ale wbrew pozorom na początku kariery muzycy byli mocno wpatrzeni w rockową scenę i na swoich pierwszych koncertach chętnie grali covery m.in. Pearl Jam.

Przeczytaj także

Kapela Nickelback powstała w 1995 roku i miała ciągle problemy z perkusistami. Dowodem na to jest nagranie koncertu Nickelback z 1997 roku. Grupa na czele z Chadem Kroegerem zagrała koncert bez bębniarza i jak na zespół bez garowego dał sobie całkiem nieźle radę. Momentami na perkusji grał frontman, ale występ bez perkusisty to jednak trochę nudne show.

Obejrzyjcie, jak w 1997 roku brzmiał Nickelback, który na swoim koncie miał debiutancką płytę "Curb".

Jak słychać, Nickelback lubił grać covery Pearl Jam i w repertuarze innych twórców wypadał dosyć przyzwoicie. W 2018 roku internauci odkopali nagranie koncertowe, gdzie Nickelback grał utwór Metalliki i okazało się, że kanadyjski band nie jest wcale taki zły...

Początki kariery Nickelback

W jednym z wywiadów gitarzysta kapeli, Ryan Peake, wyznał, że pierwszy pomysł na nazwę zespołu brzmiał Village Idiot. Nazwę Nickelback zaproponował Mike Kroegera, który pracując w kawiarni często wydając resztę mówił „Here's your nickel back”. Pomysł takiej właśnie nazwy narodził się w 1996 roku podczas nagrywania demówki „Hesher”. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.