16.04.2015 12:36

Koncert Nirvany dla dwóch osób

Zobaczcie fragment dokumentu „Montage of Heck” o Kurcie Cobainie i występu, który jego zespół dał w salonie tylko dla dwóch widzów.

Koncert Nirvany dla dwóch osób
foto: AFP / East News

Każdy jakoś zaczynał, także Nirvana nie była kiedyś znana. U progów kariery zdarzało się, że zespół grał dla tych, którzy akurat zajrzeli na próbę.

"

Gdy graliśmy w domu przez kilka godzin i wpadły dwie osoby, traktowaliśmy to jako koncert, wiecie, występ. Mieliśmy dwuosobową publiczność, ludzi z sąsiedztwa, którzy nienawidzili naszego uzewnętrzniania się i którzy uważali, że to była straszna muzyka. "

Reżyser Brett Morgen zapis wideo jednego z takich występów z końca lat 80. lub z początku lat 90. XX wieku przypomni w filmie dokumentalnym o Kurcie Cobainie.

Dwóm gościom pod ścianą chyba nie za bardzo się podobało. Dużo lepiej tamto granie wspomina basista Krist Novoselic.

"

Miałem 18 czy 19 lat, Kurt miał 17. Lubił punk rocka, podchwycił to, czym się interesowałem. Wtedy zdałem sobie sprawę, jakim jest artystą. (...) Nie mógł siedzieć bezczynnie. To wypływało z niego, musiał siebie wyrażać. "

Więcej zobaczyć i usłyszeć będziecie mogli już niedługo w filmie. Do dokumentu trafił również nieznany dotąd utwór lidera Nirvany. 23 kwietnia o godz. 20 „Kurt Cobain: Montage of Heck” obejrzymy w Polsce.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Nirvana Kurt Cobain