18.08.2015 13:05

Koncert Pawła Kukiza oprotestowany

Stowarzyszenie Nigdy Więcej oprotestowało występ Pawła Kukiza na Cieszanów Rock Festiwal. Organizatorzy wydali oświadczenie w tej sprawie.

Koncert Pawła Kukiza oprotestowany
foto: East News

Już od pięciu lat patronem imprezy jest walczące z wszelkimi przejawami nietolerancji i rasizmu stowarzyszenie, które jest też inicjatorem akcji „Muzyka przeciwko Rasizmowi”. Organizacja wydała oświadczenie, w którym tłumaczy dlaczego protestuje przeciwko występowi Pawła Kukiza na wspieranym przez siebie festiwalu.

Muzykowi zarzucana jest ksenofobia oraz nietolerancja wobec uchodźców, a także to, że podczas swoich koncertów prowadzi on agitkę polityczną. Przytaczamy pełne oświadczenie Nigdy Więcej:

Do jakich wypowiedzi Kukiza nawiązuje Stowarzyszenie Nigdy Więcej? Zobaczcie sami:

Paweł Kukiz nie odpowiedział na te zarzuty. W przeciwieństwie do drugiej z zainteresowanych stron, czyli Cieszanów Rock Festiwal. Organizatorzy tłumaczą, że zapraszają nie polityka, a muzyka o bogatym dorobku, który już kiedyś występował na deskach estrady festiwalu i został dobrze przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Cieszanów Rock Festiwal ma nadzieję na to, że podczas koncertu będzie liczyć się tylko muzyka:

Oprócz Kukiza i innych polskich wykonawców, jak Coma, Dezerter, czy Pidżama Porno, wystąpią też zagraniczne gwiazdy - Kreator i Helloween. Festiwal potrwa od 20 do 23 sierpnia 2015 roku. 

Robert Skowronski
Tagi: Rock News