31.03.2017 12:11

Koncert Radiohead został przerwany przez utwór Bruno Marsa

Kawałki z albumu „24K Magic” Bruno Marsa zdobyły listy przebojów, zatem nic dziwnego, że w radiu grają właśnie te numery. Jednak Radiohead nie spodziewał się, że puszczając podczas swojego występu lokalne radio wybrzmi właśnie numer amerykańskiego artysty.

Koncert Radiohead został przerwany przez utwór Bruno Marsa
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News; Matt Sayles / Invision / AP / Fotolink / East News

Jednym ze stałych elementów koncertów Radiohead jest moment, gdy na scenie słychać fragment audycji radiowej. Zabieg ten ma wprowadzić słuchaczy w odpowiedni nastrój przed utworem, zazwyczaj „The National Anthem”.

Podczas występu w American Airlines Arena w Miami otwierającego amerykańską odnogę trasy koncertowej kapela zdecydowała się na ten trik przed zagraniem „Climbing Up the Walls”. Połączono się zatem z lokalną popową stacją radiową, gdzie akurat puszczono najnowszy singiel Bruno Marsa zatytułowany „That’s What I Like”.

Bruno za bardzo się nie rozśpiewał, bo Jonny Greenwood od razu wyłączył radio. Zobaczcie tę wpadkę w 27:35 minucie nagrania:

Podczas tego koncertu fani mieli możliwość pierwszy raz od 2008 roku usłyszeć na żywo kawałek „The Tourist” z płyty „OK Computer” oraz „Morning Bell” z „Kid A” pierwszy raz od 2010 roku.

W ramach europejskiej trasy koncertowej Radiohead zagra podczas Open'er Festival 2017. Kapela wystąpi 28 czerwca 2017 w Gdyni. Ostatnim studyjnym albumem zespołu jest wydany 8 maja 2016 roku album o tytule „A Moon Shaped Pool”. Płyta powstała we francuskim La Fabrique Studios i pojawiła się najpierw w formie cyfrowej, zaś w sklepach znalazła się w czerwcu 2016.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Radiohead