09.10.2019 17:28

Koncert Stoned Jesus w Sosnowcu rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na trwający wiec PiS-u

8 października 2019 roku w Sosnowcu odbył się koncert Stoned Jesus, Vovk i J.D. Overdrive. Występy zostały opóźnione ze względu na wiec PiS-u.

koncert
foto: shutterstock.com

Stoned Jesus to stonerowa grupa, z którą wiele osób rozpoczynało swoją przygodę z gatunkiem. Utwór "I'm The Mountain" osiągnął niemal 14 milionów wyświetleń na YouTubie i zapewnił zespołowi ogromną popularność na całym świecie. Formacja po raz kolejny odwiedziła Polskę. 8 października wraz z rodakami z Vovk oraz polskim J.D. Overdrive zagrała koncert w Sosnowcu.

Występ Stoned Jesus opóźniony przez wiec PiS-u

Koncert pierwszego z zespołów miał rozpocząć się o 20.00. Organizatorzy jednak poinformowali na stronie wydarzenia, że ze względu na kongres partii rządzącej, godziny występów nieco się przesuną. Agencja koncertowa HappyDying Productions opublikowała wpis skierowany do oczekujących na koncerty, że czeka na zgodę do rozpoczęcia imprezy od BOR-u. Sytuacja była na tyle wyjątkowa, że postanowiliśmy skontaktować się z organizatorami koncertu i dowiedzieć się więcej o sprawie.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Bilety na koncerty Dawida Podsiadły z drugiej ręki kosztują fortunę

HappyDying Productions dokładnie opisali nam przyczyny zaistniałej sytuacji. Jak twierdzi firma, wiec Prawa i Sprawiedliwości został przeniesiony z 5 na 8 października dokładnie w dzień planowanego koncertu Stoned Jesus. Podobno nikt nie poinformował menadżera klubu o tym fakcie, a organizatorom sugerowano odwołanie imprezy. Przedstawiciele HappyDying Productions jednak nie dali za wygraną i zapewnili, że wydarzenia nie będą ze sobą kolidowały.

"

Otworzyliśmy osobne wejście na teren klubu z innej strony budynku, tym samym "odgradzając" od siebie te imprezy, godzinowo natomiast nic nie wskazywało na to, że imprezy miałaby ze sobą kolidować - wiec miał trwać od 19:00 do 20:00, a my mieliśmy zakończyć do 19:00 próby, a od 20:00 zacząć koncert pierwszego z zespołów, J. D. Overdrive, czyli w trakcie wiecu nie byłoby żadnego hałasu. "

Niestety pełną próbę zdążyła zrobić jedynie gwiazda wieczoru. Wiec Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się z opóźnieniem, co przełożyło się również na godziny koncertów w klubie. Przez zaistniałą sytuację grupa J.D. Overdrive oraz Vovk musiały skrócić swoje sety. Jak twierdzi HappyDying Productions, BOR (najprawdopodobniej chodziło o SOP) od początku próbował doprowadzić do tego, aby koncert się nie odbył. Ostatecznie wyrażono zgodę na start imprezy.

W związku z sytuacją skontaktowaliśmy się z Służbą Ochrony Państwa , aby poznać stanowisko drugiej strony konfliktu. Rzecznik Prasowy Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski poinformował nas, że:

"

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa wskazanego dnia nie prowadzili swoich działań w Sosnowcu. "

Zobacz też: Kult zagra specjalny koncert charytatywny dla chorej na raka mózgu fanki 

Tagi: Rock News