16.01.2015 13:09

Koncert Talking Heads z 1980 cały w sieci

„Psycho Killer”, „Warning Sign”, „Cities” i 11 piosenek z pierwszych czterech płyt. Oto gadające głowy w najlepszej formie!

Koncert Talking Heads z 1980 cały w sieci
foto: Polaris / East News

W 1980 roku zespół Talking Heads był u szczytu sławy. W październiku wydał czwarty studyjny album, „Remain in Light”, uważany przez wielu za najlepszy w ich karierze.

Niecały miesiąc później muzycy wystąpili w Capitol Theatre w Passaic w stanie New Jersey. Zanim jednak przeszli do najświeższych nagrań, zaprezentowali przebój z debiutanckiej płyty z 1977 roku, „Psycho Killer” oraz kilka znanych wszystkich kawałków z drugiego („Warning Sign”, „Stay Hungry) i trzeciego albumu („Cities”, „I Zimbra”). Tak rozgrzana publiczność gotowa była na nowości.

Po latach ktoś w archiwach odnalazł cały występ, z wszystkimi 14 utworami. Nagranie co prawda nie może się równać wydanemu w 1984 roku filmowi „Stop Making Sense” z innego koncertu, ale jakość obrazu i dźwięku powyższego wideo – jak na tamte czasy – i tak jest niezła.

Kto wie, czy przypadkiem początkowo właśnie nie ten wcześniejszy występ miał ukazać się jako film. W końcu do jego rejestracji zaangażowano niemałą ekipę operatorów.

Setlista:

 1. Psycho Killer
 2. Warning Sign
 3. Stay Hungry
 4. Cities
 5. I Zimbra
 6. Drugs
 7. Once In A Lifetime
 8. Animals
 9. Houses In Motion
 10. Born Under Punches (The Heat Goes On)
 11. Crosseyed And Painless
 12. Life During Wartime
  Bisy:
 13. Take Me To The River
 14. The Great Curve
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Talking Heads