Koncert The White Stripes z 1999 roku trafił na winyl

Aleksandra Degórska
06.10.2015 10:58
Koncert The White Stripes z 1999 roku trafił na winyl Fot. ons.pl

Wytwórnia Third Man Records wyda rzadkie nagranie z koncertu zespołu, który odbył się jeszcze przed wydaniem debiutanckiego krążka.

W ramach pakietu „Vault Package #26” ukazał się winyl „Live at the Gold Dollar Vol. III”, który jest zapisem występu z 6 lutego 1999 roku w barze The Gold Dollar w Detroit. Zespół zagrał wtedy kawałki, które z czasem ukazały się na ich trzech pierwszych albumach, jak chociażby „Dead Leaves and the Dirty Ground”. Podczas tego koncertu kapela po raz pierwszy wykonała na żywo utwory „Astro” oraz „Suzy Lee”. Nie zabrakło też bluesowych oraz folkowych coverów takich, jak „One More Cup of Coffee” z repertuaru Boba Dylana czy „Stop Breaking Down” Roberta Johnsona.

Posłuchajcie nagrania z „Live at the Gold Dollar Vol. III”:

Przeczytaj także

Pakiet zawierać będzie, oprócz czerwonego winylu z koncertowym nagraniem, reprodukcje plakatów oraz ulotek wykonanych przez White’a na potrzebę tego występu oraz kopię własnoręcznie napisanej przez muzyka setlisty. Dołączone będą również dwa kolorowe zdjęcia Jacka oraz Meg autorstwa Douga Coombe'a z występu w Cass Corridor Club, przypinka z logo Third Man Records oraz siedmiocalowe ekskluzywne wydanie singli The Dead Weather „Impossible Winner” oraz „Mile Markers” na kolorowym winylu. Utwory te pochodzą z ostatniej płyty zespołu zatytułowanej „Dodge & Burn”, która ukazała się 25 września 2015 roku. 

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zobaczcie, jak wyglądały koncerty w The Gold Dollar:

Przeczytajcie, jakie piosenki trafiły na „The White Stripes: Live at the Gold Dollar, Vol. III”.

Tracklista: 

 1. Broken Bricks
 2. Jimmy the Exploder
 3. The Big Three Killed My Baby
 4. Stop Breaking Down
 5. Suzy Lee
 6. Let's Build a Home
 7. Sugar Never Tasted So Good 
 8. Do
 9. Little People
 10. One More Cup of Coffee
 11. Astro
 12. Dead Leaves and the Dirty Ground
 13. Wasting My Time
 14. Red Bowling Ball Ruth
 15. Cannon/John the Revelator/Grinnin' in Your Face
 16. Let's Shake Hands

Bar The Gold Dollar jest ważnym miejscem dla zespołu, bowiem to tutaj kapela często grała na początku swojej kariery. „Vault Package #13” zawierał nagrania z ich pierwszych dwóch koncertów, które odbyły się właśnie w Gold Dollar. Na początku 2015 roku ukazał się również „Vault Package #23” z zapisem koncertu w Brazylii z 2005 roku. Natomiast 18 kwietnia 2015 roku w ramach Record Store Day po raz pierwszy album „Get Behind Me Satan” wydano na płycie winylowej.

Co sądzicie o „The White Stripes: Live at the Gold Dollar Vol. III”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.