17.10.2019 09:43

Koncertówka Metalliki "S&M" 2 bije rekordy popularności. Film wróci do kin

Thrashmetalowy gigant pobił kolejny rekord, tym razem z koncertówką "S&M" 2 nagraną z orkiestrą. Kiedy

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica i Orkiestra Symfoniczna z San Francisco, pod batutą dyrygenta Michaela Tilsona Thomasa zagrali 6 i 8 września 2019. Na koncercie "S&M" 2 pojawiło się kilka utworów z oryginalnego wydawnictwa "S&M" z 1999 roku oraz nowe wersje numerów stworzonych przez zespół od tego czasu. Dzięki możliwości zobaczenia tego teatralnego widowiska na wielkim ekranie, miliony fanów na całym świecie mogli poczuć się, jakby uczestniczyli w wydarzeniu na żywo.

Nowa koncertówka Metalliki "S&M" 2 bije rekordy popularności. Film znowu wróci do kin

Oryginalny koncert "S&M" odbył się wiosną 1999 w Berkeley Community Theatre. Album "S&M" z zapisem koncertu z Berkeley nagrodzono Grammy i również koncert zagrany 20 lat później odniósł spory sukces.

Lars Ulrich
Lars Ulrich
Przeczytaj także Lars Ulrich o graniu z orkiestrą: "Staram się nie być cholernie onieśmielonym na widok profesjonalnych muzyków"

Nowa koncertówka stała się najbardziej popularnym rockowym koncertem pokazywanym w kinie, który już zarobił 5,5 mln dolarów. "S&M" 2 pokazano 9 października 2019 w 95 krajach w prawie 3,7 tyś. kinach. Z powodu dużego zainteresowania filmem, zobaczymy go jeszcze raz w kinach 30 października 2019. "S&M" 2 w Polsce będzie pokazywany w Multikinie i już możecie kupić bilety na ten film na stronie metallica.com.

James Hetfield walczy z uzależnieniem

Pod koniec września 2019 Metallica poinformowała fanów, że James Hetfield wybrał się na terapię odwykową. Z tego powodu odwołano trasę po Australii i Nowej Zelandii. Wielu muzyków postanowiła wesprzeć kolegę z branży. Muzycy m.in. Guns N' Roses czy Slipknota dodali otuchy artyście pisząc specjalne posty w social mediach.

Zobacz także: Tony Iommi wspiera Jamesa Hetfielda: "Dobrze, że poprosiłeś o pomoc"

Tagi: Rock News Metallica