Koncerty tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Tego chce szef Eventim

04.02.2021 13:27
Koncerty Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Szczepienia na Covid-19 jako warunek wstępu na koncert? Taki pomysł przedstawił szef Eventim.

Jak podaje PAP, powołujący się na niemiecki magazyn gospodarczy "Wirtschaftswoche", Eventim chce, aby organizatorzy imprez mogli powiązać udział w koncertach ze szczepieniem przeciwko koronawirusowi. Przypomnijmy, że Eventim to jedna z największych firm sprzedających w Niemczech bilety m.in. na koncerty.

Polecamy

Koncerty tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Tego chce szef Eventim

Szef Eventim Klaus-Peter Schulenberg powiedział w wywiadzie dla "Wirtschaftswoche":

Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę.

Schulenberg wyjaśnił też, że wymagania techniczne zostały już spełnione:

Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać.

CTS Eventim jest niemiecką firmą z siedzibą w Bremie, która w 2017 roku po raz pierwszy osiągnęła sprzedaż o wartości ponad miliarda euro, z zyskiem w wysokości ponad 100 milionów euro. Działalność gospodarcza CTS Eventim obejmuje produkcję, pośrednictwo, sprzedaż i marketing biletów na koncerty, spektakle teatralne, imprezy artystyczne, sportowe i inne, a także ich planowanie, organizację i realizację.

Polecamy

Jak podaje PAP, firma posiada systemy sprzedaży i sklepy internetowe m.in. w Brazylii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Izraelu, Polsce i na Węgrzech.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.