Koncerty tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Tego chce szef Eventim

04.02.2021 13:27
Koncerty Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Szczepienia na Covid-19 jako warunek wstępu na koncert? Taki pomysł przedstawił szef Eventim.

Jak podaje PAP, powołujący się na niemiecki magazyn gospodarczy "Wirtschaftswoche", Eventim chce, aby organizatorzy imprez mogli powiązać udział w koncertach ze szczepieniem przeciwko koronawirusowi. Przypomnijmy, że Eventim to jedna z największych firm sprzedających w Niemczech bilety m.in. na koncerty.

Polecamy

Koncerty tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Tego chce szef Eventim

Szef Eventim Klaus-Peter Schulenberg powiedział w wywiadzie dla "Wirtschaftswoche":

Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę.

Schulenberg wyjaśnił też, że wymagania techniczne zostały już spełnione:

Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać.

CTS Eventim jest niemiecką firmą z siedzibą w Bremie, która w 2017 roku po raz pierwszy osiągnęła sprzedaż o wartości ponad miliarda euro, z zyskiem w wysokości ponad 100 milionów euro. Działalność gospodarcza CTS Eventim obejmuje produkcję, pośrednictwo, sprzedaż i marketing biletów na koncerty, spektakle teatralne, imprezy artystyczne, sportowe i inne, a także ich planowanie, organizację i realizację.

Polecamy

Jak podaje PAP, firma posiada systemy sprzedaży i sklepy internetowe m.in. w Brazylii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Izraelu, Polsce i na Węgrzech.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.