21.06.2018 14:13

Koniec niemieckiej VIVY. Po 25 latach kończy się pewna epoka

Sporo osób jest mocno związanych z tym kanałem muzycznym, bo VIVA w latach 90. wychowała wielu nastolatków. Niestety pod koniec 2018 program zniknie na zawsze...

Niemiecka VIVA przestanie istnieć
foto: kadr z wideo

Muzyczne kanały telewizyjne mają już dobre czasy za sobą. Gdy w latach 80. pojawiła się pierwsza stacja muzyczna MTV rozpoczęła się moda na ciekawe klipy muzyczne. Artyści prześcigali się jeśli chodzi o nietuzinkowe teledyski, a pojawienie się w MTV powodowało, że muzyk stawał się od razu rozpoznawalny przez wielu fanów muzyki.

VIVA została wkrótce konkurentem MTV, ale w kolejnym dekadach muzyczne stacje telewizyjne miały słabą sytuację na rynku.

VIVA Polska po 17 latach w październiku 2017 został przekształcony w zupełnie nową stację. Teraz to samo czeka kanał VIVA w Niemczech. Kanał wystartował 1 grudnia 1993 roku jako konkurent MTV i stał się legendarnym programem, który oglądali również Polacy. Po 25 latach kończy się jednak pewna epoka.

Koniec VIVA Germany

Viacom International Media Networks, który przejął kanał VIVA w 2004 roku, postanowił jednak, że z powodu słabych wyników oglądalności trzeba uśmiercić program VIVA 31 grudnia 2018 roku. Dotychczas VIVA i Comedy Central współdzieliły jedno pasmo, a muzyczny kanał pojawiał się w godzinach od 2 w nocy do 14:00.

Od stycznia 2019 niemieccy widzowie będą mogli oglądać Comedy Central 24 godziny na dobę. Główny menedżer VIMN w Niemczech, Austrii i Szwajcarii tak skomentował sprawę:

"

Mamy świetną pozycję dzięki 3 kluczowym kanałom. Comedy Central prezentuje szerokie spektrum komedii, co również jest doceniane przez widzów i jest widoczne we wzroście udziałów na rynku. MTV ma za zadanie zapewnić dużo muzyki i rozrywki po tym, jak wrócił jako bezpłatny kanał telewizyjny. "

Jako pewna forma pożegnania VIVA pokaże swoje archiwalne nagrania z najlepszymi momentami z 25-letniej działalności.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News