Koniec niemieckiej VIVY. Po 25 latach kończy się pewna epoka

Aleksandra Degórska
21.06.2018 14:13
Koniec niemieckiej VIVY. Po 25 latach kończy się pewna epoka Fot. kadr z wideo

Sporo osób jest mocno związanych z tym kanałem muzycznym, bo VIVA w latach 90. wychowała wielu nastolatków. Niestety pod koniec 2018 program zniknie na zawsze...

Muzyczne kanały telewizyjne mają już dobre czasy za sobą. Gdy w latach 80. pojawiła się pierwsza stacja muzyczna MTV rozpoczęła się moda na ciekawe klipy muzyczne. Artyści prześcigali się jeśli chodzi o nietuzinkowe teledyski, a pojawienie się w MTV powodowało, że muzyk stawał się od razu rozpoznawalny przez wielu fanów muzyki.

VIVA została wkrótce konkurentem MTV, ale w kolejnym dekadach muzyczne stacje telewizyjne miały słabą sytuację na rynku.

VIVA Polska po 17 latach w październiku 2017 został przekształcony w zupełnie nową stację. Teraz to samo czeka kanał VIVA w Niemczech. Kanał wystartował 1 grudnia 1993 roku jako konkurent MTV i stał się legendarnym programem, który oglądali również Polacy. Po 25 latach kończy się jednak pewna epoka.

Koniec VIVA Germany

Viacom International Media Networks, który przejął kanał VIVA w 2004 roku, postanowił jednak, że z powodu słabych wyników oglądalności trzeba uśmiercić program VIVA 31 grudnia 2018 roku. Dotychczas VIVA i Comedy Central współdzieliły jedno pasmo, a muzyczny kanał pojawiał się w godzinach od 2 w nocy do 14:00.

Od stycznia 2019 niemieccy widzowie będą mogli oglądać Comedy Central 24 godziny na dobę. Główny menedżer VIMN w Niemczech, Austrii i Szwajcarii tak skomentował sprawę:

Mamy świetną pozycję dzięki 3 kluczowym kanałom. Comedy Central prezentuje szerokie spektrum komedii, co również jest doceniane przez widzów i jest widoczne we wzroście udziałów na rynku. MTV ma za zadanie zapewnić dużo muzyki i rozrywki po tym, jak wrócił jako bezpłatny kanał telewizyjny.

Jako pewna forma pożegnania VIVA pokaże swoje archiwalne nagrania z najlepszymi momentami z 25-letniej działalności.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.