Koniec z samotnym chodzeniem na koncerty. Portal Rockifi pomoże poznać fanów tej samej muzyki

Maciej Koprowicz
19.07.2018 11:01
Koniec z samotnym chodzeniem na koncerty. Portal Rockifi pomoże poznać fanów tej samej muzyki Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Portal społecznościowy o nazwie Rockifi może przynieść rewolucję w relacjach interpersonalnych melomanów. Od dziś znalezienie osób o pokrewnych gustach będzie jeszcze łatwiejsze.

Każdy prawdziwy fan muzyki wie, że pozwala ona nawiązać najlepsze przyjaźnie. Z pewnością wielu z Was swoich kumpli poznało na koncertach ulubionych wykonawców – pierwsze lody zawsze pomaga przełamać wspólny temat, a ten w tym przypadku był oczywisty. Nie brak również przypadków par, które znalazły na koncertach miłość. Nie ma przecież nic bardziej romantycznego niż wspólna wyprawa na występ ulubionego artysty.

Od teraz nie musi to być jedynie idealistyczną wizją. Już działa sieć społecznościowa Rockifi (rockifi.com), poświęcona fanom muzyki. Jej twórcą jest Ruaridh Currie. Rockifi działa na zasadzie zbliżonej do Facebooka i innych popularnych social mediów, z tym, że wykorzystany przez portal algorytm proponuje nam znajomych nie na podstawie zbliżonego kręgu towarzyskiego, a gustu muzycznego. W profilu podajemy informacje o uczęszczanych koncertach, a portal podsuwa nam propozycje znajomych, którzy chodzą oglądać podobnych wykonawców.

Rockifi - portal społecznościowy dla fanów muzyki

Profil na portalu jest zupełnie darmowy. Jak na razie twórcy skupiają się na Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale w razie sukcesu zamierzają rozszerzyć działalność na inne regiony świata i stworzyć kolejne wersje językowe.

Na koncerty zwykle chodzimy sami?

Z przeprowadzonych w 2017 badań wynika, że ponad połowa ludzi w wieku od 18 do 24 lat chodzi na koncerty samotnie. 38% badanych tłumaczy to brakiem wolnego czasu swoich przyjaciół, ale aż 37% przyznaje, że ich koledzy mają inne preferencje muzyczne. Kto wie, może dzięki Rockifi te statystyki ulegną w przyszłości zmianie?

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.