04.12.2017 14:37

Konkurs na najlepszą polską okładkę płyty 2017. Zgłoś swój projekt i zagłosuj na ulubioną grafikę

Właśnie trwa zgłaszanie projektów do plebiscytu Cover awArts. Kiedy rusza głosowanie internautów?

Konkurs na najlepszą polską okładkę płyty 2017. Zgłoś swój projekt i zagłosuj na ulubioną grafikę
foto: materiały prasowe

Muzycy lubią, gdy ich płyty są okraszone ciekawymi grafikami przykuwającymi wzrok. Koncepcja okładek płyt jest bardzo różna - niektórzy dają po prostu swoje zdjęcie, inni przemycają w niej ukryte znaczenia, pozostali oddają sprawę w ręce grafików, którzy robią swoje.

Na polskim rynku można odnaleźć wiele ciekawych płyt, które mają okładki niczym małe dzieła sztuki. Takie właśnie projekty warto zgłaszać do konkursu na najlepszą polską okładkę roku Cover awArts 2017. Plebiscyt odbywa się już po raz 5. i autorzy okładek mogą się zgłaszać do 10 grudnia 2017.

Internauci będą głosować na okładki od 15 grudnia 2017 do 4 stycznia 2018. W ten sposób zostanie wyłonionych 30 okładek, które pojawią się na specjalnej wystawie, a zwycięska trójka otrzyma specjalne statuetki. Co więcej jury przyzna dwie nagrody - Najlepsza oprawa graficzna oraz Najlepsza wizualizacja muzyki.

Pozostając w temacie okładek płyt warto również zerknąć na krótkie wideo, w którym kultowe okładki płyt „walczą na śmierć i życie”. Wygląda to naprawdę spektakularnie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News