28.07.2018 10:17

Kora Jackowska nie żyje. Polscy muzycy i artyści żegnają zmarłą piosenkarkę

Kora Jackowska odeszła w wieku 67 lat. Zmarłą wokalistkę postanowili uhonorować polscy muzycy i artyści. 

Kora Jackowska nie żyje. Polscy muzycy i artyści żegnają zmarłą piosenkarkę
foto: Maanam/YouTube

28 lipca 2018 roku zmarła Kora Jackowska. Wokalistka grupy Maanam odeszła w wieku 67 lat. Odeszła w domu na Zamojszczyźnie w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci artystki, ale wiele lat zmagała się z nowotworem. Śmierć Kory jest ogromnym ciosem dla fanów polskiego rocka. Grupa Maanam i charyzmatyczna wokalistka ukształtowały całe pokolenia Polaków, w tym również wielu muzyków. Polscy artyści postanowili pożegnać zmarłą gwiazdę. 

Kora nie żyje - artyści składają hołd wokalistce Maanamu

Oczywiście odejście Kory skomentował jeden z członków zespołu wokalistki. Błażej Gawliśnki podziękował, że mógł grać u boku gwiazdy. 

Smutną informację na temat śmierci artystki skomentował również Muniek Staszczyk z zespołu T.Love, wspominając jeden ze wspólnych występów sprzed lat. 

Odejście Kory było też ciosem dla Katarzyny Nosowskiej.

Kasia Kowalska również uhonorowała Korę.

Korę pożegnał również Igor Herbut z zespołu LemON. Grupa wystąpiła w programie Must Be the Music, który był dla niej furtką do świata showbiznesu. 

Obojętne na śmierć Kory nie zostało również młodsze pokolenie artystów. Hołd liderce Maanamu złożyli Kamil Bednarek, Mela Koteluk i Daria Zawiałow

Kora i zespół Maanam to ikony polskiej muzyki rockowej lat 80., które na zawsze odmieniły scenę i inspirowały do działania późniejszych artystów. Nic dziwnego, że śmierć Olgi Jackowskiej była ogromnym szokiem dla jej fanów i przyjaciół. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News Kora Maanam