Koreańczycy stworzyli musical o Marii Skłodowskiej-Curie. Spektakl stał się hitem i zdobył wiele nagród

21.01.2021 13:27
Maria Skłodowska-Curie Fot. East News

Musical o Marii Skłodowskiej-Curie stał się hitem w Korei i otrzymał tytuł najlepszego musicalu w 2020 w Korei Południowej.

Maria Skłodowska-Curie to fascynująca postać, która stała się bohaterką wielu filmów, książek, murali, a nawet musicalu. Co ciekawe, spektakl muzyczny nie powstał w jej rodzinnym kraju, a w Korei Południowej. Okazał się hitem i otrzymał tytuł najlepszego musicalu 2020 roku w Korei.

Polecamy

Koreańczycy stworzyli musical o Marii Skłodowskiej-Curie. Spektakl stał się hitem i zdobył wiele nagród

Za musical odpowiada reżyser Kim Tae-hyung, scenariusz napisał Chun Se-eun. Spektakl zadebiutował w 2018 roku i początkowo pokazywano go w sali na 300 osób. Wkrótce jednak to się zmieniło ze względu na duże zainteresowanie i widowisko przeniesiono do większego teatru mieszczącego 700 widzów. Spektakl powstał dzięki wsparciu rządowych instytucji Arts Council Korea oraz Korea Creative Content Agency. Posłuchajcie, jak brzmi utwór "Jesteś moją gwiazdą".

W spektaklu pokazano oczywiście, jak Marie Skłodowska-Curie odkryła polon i rad, który wpłynął na leczenie chorób nowotworowych. Poruszono również temat skutków ubocznych promieniowania, imigracji oraz pokazano przyjaźń Marii z Anną Kowalską. 

Spektakl o Marii Skłodowskiej-Curie stał się hitem w świecie musicali. Co więcej sztuka została obsypana nagrodami podczas gali Korea Musical Awards w Seulu. Musical otrzymał gran prix, nagrodę w kategorii najlepsza oryginalna produkcja roku, najlepszy aktor, reżyser, scenariusz i muzyczne kompozycje.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.