08.09.2015 14:12

Korg stworzył keyboard do grania The Beatles

Wiodący producent instrumentów klawiszowych, Korg, stworzył nowy model o nazwie Liverpool. Został on wypełniony utworami i brzmieniami słynnego angielskiego kwartetu, czyli The Beatles.

Korg stworzył keyboard do grania The Beatles
foto: Korg.com

Bazą dla nowego keyboardu był model microARRANGER. Nowość od Korga wypełniają utwory stworzone przez duet John Lennon - Paul McCartney, zaś jej nazwa pochodzi oczywiście od miasta, w którym swoją karierę rozpoczął zespół The Beatles. Instrument pozwala na wyciszenie danych partii we wgranych aranżacjach, tak by móc zagrać je samemu.

Keyboard posiada 62-głosową polifonię oraz 32 MB pamięci na próbki. Korg Liverpool wyposażono również w 662 presety i 33 brzmienia perkusyjne. Obudowa keyboardu ozdobiona została barwami brytyjskiej flagi, a całość jest niezwykle lekka, gdyż jej waga wynosi zaledwie 4,2 kg i to przy 88 cm długości. Jakie podkłady utworów The Beatles zostały zapisane w pamięci instrumentu (czerwonym kolorem zaznaczono kompozycje, które trafiły na amerykańska listę przebojów)?

1

Fabrycznych styli jest na nowym Korgu łącznie 64. Liczba ta poszerzona została o te znane z microARRANGER'a. O ich brzmieniu można się przekonać bez użycia wzmacniacza bądź słuchawek, gdyż instrument posiada wbudowane głośniki. Dodatkowo z tyłu umieszczono też slot na kartę SD.

Zobaczcie jak wygląda film reklamujący Korg Liverpool:

Jeżeli zainteresował Was ten „beatlesowski instrument”, to z pewnością chcielibyście usłyszeć zawarte w nim brzmienia. Część z nich udostępnił producent:

Macie zamiar sprawić sobie Korg Liverpool?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele The Beatles