Korg stworzył keyboard do grania The Beatles

Robert Skowronski
08.09.2015 14:12
Korg stworzył keyboard do grania The Beatles Fot. Korg.com

Wiodący producent instrumentów klawiszowych, Korg, stworzył nowy model o nazwie Liverpool. Został on wypełniony utworami i brzmieniami słynnego angielskiego kwartetu, czyli The Beatles.

Bazą dla nowego keyboardu był model microARRANGER. Nowość od Korga wypełniają utwory stworzone przez duet John Lennon - Paul McCartney, zaś jej nazwa pochodzi oczywiście od miasta, w którym swoją karierę rozpoczął zespół The Beatles. Instrument pozwala na wyciszenie danych partii we wgranych aranżacjach, tak by móc zagrać je samemu.

Keyboard posiada 62-głosową polifonię oraz 32 MB pamięci na próbki. Korg Liverpool wyposażono również w 662 presety i 33 brzmienia perkusyjne. Obudowa keyboardu ozdobiona została barwami brytyjskiej flagi, a całość jest niezwykle lekka, gdyż jej waga wynosi zaledwie 4,2 kg i to przy 88 cm długości. Jakie podkłady utworów The Beatles zostały zapisane w pamięci instrumentu (czerwonym kolorem zaznaczono kompozycje, które trafiły na amerykańska listę przebojów)?

1 Fot. foto: Korg.com

Fabrycznych styli jest na nowym Korgu łącznie 64. Liczba ta poszerzona została o te znane z microARRANGER'a. O ich brzmieniu można się przekonać bez użycia wzmacniacza bądź słuchawek, gdyż instrument posiada wbudowane głośniki. Dodatkowo z tyłu umieszczono też slot na kartę SD.

Zobaczcie jak wygląda film reklamujący Korg Liverpool:

Jeżeli zainteresował Was ten „beatlesowski instrument”, to z pewnością chcielibyście usłyszeć zawarte w nim brzmienia. Część z nich udostępnił producent:

Przeczytaj także

Macie zamiar sprawić sobie Korg Liverpool?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.