26.08.2016 09:43

Korn: Bring Me The Horizon to przyszłość rocka

Zarówno James „Munky” Shaffer, jak i Brian „Head” Welch są zdeklarowanymi fanami Oliego Sykesa i spółki. Za co tak uwielbiają tę grupę?

Korn: Bring Me The Horizon to przyszłość rocka
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl + materiały prasowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej muzyków powtarza, że rock umarł. Co prawda jego śmierć wieszczono już tak samo ćwierć wieku temu i w każdej dekadzie następował nagle zryw, który przekonywał, że pogłoski o jego śmierci są mocno przesadzone, dziś jednak dochodzi do tego ogólna kondycja rynku muzycznego, gdzie zasady dyktują serwisy streamingowe.

Gitarzyści Korna nie przewidują jednak tak apokaliptycznych wizji - w odróżnieniu od Gene'a Simmonsa czy Flea - a wręcz upatrują przyszłego kierunku, w którym może ewoluować mocniejsza muzyka. Czego obecnie najwięcej słuchają i gdzie widzą jej przyszłość? Obaj muzycy są zgodni, że na dzisiejszym rynku jednym z ich faworytów jest Bring Me The Horizon.

Munky jest oddanym miłośnikiem kapeli Oliego Sykesa:

"

Kocham praktycznie każde wydawnictwo Bring Me The Horizon. Uwielbiam ich ewolucję, drogę, jaką przeszli od wczesnego, mocnego materiału do tego, co robią teraz. To wszystko jest takie świeże i nowe. Jestem wielkim fanem tego zespołu. "

Zmiany, jakie na przestrzeni lat zaszły w stylu angielskiej kapeli, rzeczywiście robią wrażenie, choć nie wszyscy fani przyjmują je z takim entuzjazmem. Grupa z każdym kolejnym albumem urozmaicała swoje metalcore'owe brzmienie, łagodząc je i dodając elektronikę, czego efektem były albumy „Sempiternal”, a szczególnie „That's the Spirit” z 2015 roku. Płyta wzbudziła sporo kontrowersji, ale Head ją bardzo ceni.

"

Kiedy myślę o tym, jakie zespoły mogłyby zająć nasze miejsce, gdy już osiwiejemy i będziemy grali mniej albo w ogóle z tego zrezygnujemy, w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy właśnie Bring Me The Horizon. Gdyby pojawił się 10-12 lat temu, jego ostatni krążek miałby gwarantowaną pięciokrotną platynę. Każdy kawałek na nim jest świetny, uwielbiam ich kompozycje. "

Cóż, na pewno seniorzy mają na ten temat nieco inne zdanie... Pełny wywiad z muzykami Korna obejrzycie poniżej:

Bring Me The Horizon wydał swój przełomowy piąty album „That's the Spirit” 11 września 2015 roku. Krążek promowały m.in. single „Drown”, „Happy Song”, „Throne” i „True Friends”.

Zgadzacie się z opinią gitarzystów Korna?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Korn Bring Me The Horizon