29.09.2016 16:20

Korn i Corey Taylor w utworze „A Different World”

Oto kolejny singiel z nadchodzącej płyty formacji. Posłuchajcie, jak brzmi numer z gościnnym udziałem wokalisty Slipknota.

Korn i Corey Taylor w utworze „A Different World”
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl; Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Najnowszy studyjny krążek „The Serenity of Suffering” ukaże się już 21 października 2016 roku. Jonathan Davis twierdzi, że nowy album Korna będzie nawiązywać do płyty „Untouchables” z 2002 roku. Dotychczas poznaliśmy single „Rotting in Vain” oraz „Insane”. Teraz nadszedł czas na kolejny utwór zapowiadający nowe wydawnictwo.

Mowa o utworze „A Different World”, w którym udzielił się Corey Taylor. Wokaliści Korna i Slipknota znają się już od dłuższego czasu. Davis cieszy się ze współpracy i niejednokrotnie wypowiadał się pozytywnie na temat wokalnych umiejętności Taylora.

Przekonajcie się sami jak brzmi ten numer:

 Davis opowiedział również, jak w ogóle doszło do tej współpracy:

"

Gdy pracowałem nad tym utworem, Corey napisał do producenta Nicka Raskulinecza i w mojej głowie pojawił się pomysł, że Taylor będzie idealnie pasował na tej płycie. Współpracowałem w swojej karierze ze wszystkimi artystami, którymi się interesowałem, więc to było trudne myśleć o kimś innym. Tak się złożyło, że Corey odezwał się w odpowiednim czasie. "

Jak się okazuje wokalista Slipknota niejednokrotnie wyciągnął pomocną dłoń:

"

Jesteśmy kumplami już od dłuższego czasu, kilka razy ocalił moją dupę, gdy poważnie zachorowałem w 2006 roku na chorobę krwi. Wykonał kilka numerów z kapelą, więc przynajmniej mogliśmy się pokazać i powiedzieć, że próbowaliśmy. "

W międzyczasie muzycy Korna postanowili również nieco się powygłupiać i wykrzyczeli słowa utworów Britney Spears, Beyoncé czy Rihanny. Nie wszyscy są na bieżąco z popową sceną, choć w sumie nie ma się czemu dziwić:

Co więcej Korn nagrał również swoją wersję utworu „We Care A Lot” z okazji 30-lecia brytyjskiego magazynu „Metal Hammer”. Jak więc widać zespół nie zwalnia tempa.

Jak oceniacie numer „A Different World”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Korn Corey Taylor