07.06.2017 10:17

Korn ma „czarną duszę” w nowym teledysku

Minęło już ponad pół roku od premiery płyty „The Serenity of Suffering”, ale Korn nie zapomina o promocji krążka. W sieci dostępny jest świeży klip do „Black Is the Soul”.

Korn ma „czarną duszę” w nowym teledysku
foto: kadr z wideo

Były już teledyski do „Rotting in Vain”, „Insane”, „Take Me” czy „A Different World”. Mimo że „The Serenity of Suffering” trafiło na rynek 21 października 2016 roku, to kapela z Bakersfield udostępniła nowe wideo do numeru „Black Is the Soul”.

Klip może kojarzyć się z sekwencją z filmu „Pod skórą”, w którym wystąpiła Scarlett Johansson. Oto kobieta kroczy przez zalaną wodą i bliżej nieokreśloną przestrzeń skąpaną w czerni, co koresponduje z tytułem kompozycji. W tym czasie w pełni zaangażowany zespół wykonuje swój utwór. Poniżej teledysku prezentujemy Wam fragment wspomnianego filmu z hollywoodzką gwiazdą.

Zobaczcie klip do „Black Is the Soul”:

Jonathan Davis w jednym z udzielonych wywiadów opowiedział o czym traktuje utwór:

"

„Black Is the Soul” to numer o bycie zepchniętym z właściwej drogi. Teledysk oddaje to doświadczenie starania się kontrolowania tych sprzecznych emocji. "

Z kolei w innej rozmowie wokalista Korna przyznał, że jego zespół nigdy nie wpisywał się w schemat muzyki metalowej:

"

Zawsze miałem problem z określeniem „metal”. Nigdy nim nie byliśmy, mam na myśli to, co działo się na początku kariery Korna. Pochodzimy z Huntington Beach z Kalifornii i za bardzo nie wiedziano co z nami zrobić. W pierwszą trasę wybraliśmy się z Biohazard i House Of Pain. Z tego co pamiętam następna była z Sick Of It All, Orange 9mm, potem graliśmy z KMFDM, No Doubt, Cadillac Tramps i Pennywise, byliśmy wciskani dosłownie wszędzie. "

Producentem „The Serenity of Suffering” został Nick Raskulinecz, który współpracował wcześniej m.in. z Foo Fighters i Deftones.

Jak Ci się podoba teledysk do „Black Is the Soul”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Korn