29.12.2016 10:57

Korn pokazał jak powstawał „A Different World” z Coreyem Taylorem

Jesteście ciekawi, jak Korn nagrywał utwór z „The Serenity of Suffering”, w którym zaśpiewał Corey Taylor? Zobaczcie to na poniższym materiale.

Korn pokazał jak powstawał „A Different World” z Coreyem Taylorem
foto: kadr z wideo

Jonathan Davis i spółka nie mają przed swoimi fanami nic do ukrycia. Po całej serii wideoklipów zrealizowanych do kawałków z albumu „The Serenity of Suffering” - od „Rotting in Vain”, przez „Insane” i „Take Me”, aż po „A Different World” - grupa odsłania kulisy ich nagrywania. Tym razem udostępniła materiał dotyczący ostatniego z wspomnianych utworów.

„A Different World” to kompozycja szczególnie ciekawa ze względu na gościa, który w niej zaśpiewał: samego Coreya Taylora, którego na co dzień kojarzymy ze Slipknotem i Stone Sour. Jak wspomina Jonathan Davis, namówienie go do współpracy nie było wcale ciężkie - tak naprawdę wystarczyło wysłać do niego SMS-a. Muzyk od początku był zainteresowany pojawieniem się na nowym krążku Korna, a jego wokalista jest bardzo zadowolony z rezultatów tej współpracy.

"

Bardzo podoba mi się droga, jaką obrał w tym numerze. Z początku wręcz skrada się w tle piosenki, powoli zaczynasz słyszeć jego głos obok mojego, aż narasta w centralnej części, gdzie następuje jego partia, aż daje z siebie wszystko na samym końcu. Ten kawałek wyszedł świetnie. "

Teraz możemy zobaczyć na własne oczy, jak wyglądała praca muzyków w studiu. W udostępnionym właśnie materiale wideo nie zabrakło syna Jonathana Davisa, jak i szczególnie sympatycznego dla nas akcentu. Na samym początku nagrania możemy zobaczyć figurkę wokalisty autorstwa polskich fanów, którzy wręczyli mu ją przy okazji koncertu na Power Festival w czerwcu 2016 roku.

Nagranie ze studia obejrzycie poniżej:

Tymczasem grupa skupia się na koncertowym promowaniu ostatniego materiału. W ramach zaplanowanych na 2017 rok koncertów odwiedzi również po raz kolejny Polskę: 31 marca 2017 roku zagra na warszawskim Torwarze.

Jak Wam się podoba utwór „A Different World”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Korn Corey Taylor