Korn spowiada się ze swoich błędów

Aleksandra Degórska
09.10.2015 08:21
Korn spowiada się ze swoich błędów Fot. Paul A. Hebert/Invision/AP/link/EastNews; Owen Sweeney/Invision/AP/link/EastNews

Z powodu śmierci jednego z fanów, Korn udostępnił na swoim profilu na Facebooku jego film, który nagrał podczas wspólnej trasy koncertowej zespołu z Slipknotem. Muzycy opowiadają w nim o swoich błędach, by ostrzec innych przed konsekwencjami swojego postępowania. 

Sława, alkohol, narkotyki, wieczne imprezy – wielu artystów wpadło w ten samodestrukcyjny krąg. Brian „Head” Welch oraz Fieldy postanowili opowiedzieć o tym, jak sami przekroczyli granicę i zostali po prostu sami. Kto mógłby się spodziewać, że muzycy Korna odkryją Boga i to właśnie wiara sprowadzi ich na dobrą drogę. Artyści mocno w to wierzą i zachęcają innych do modlitwy. Nick Noteboom był jednym ze świadków tego spotkania i nagrał przesłanie muzyków.

Fieldy opowiadało tym, jak jego zachowanie doprowadziło do samotności:

Byliśmy młodzi, zaczęło się picie, następnie tabletki i to wszystko narastało. Miała to być zabawa, ale to wszystko spowodowało, że zostawaliśmy sami w pokoju hotelowym, a gdy jesteś sam, to już nie jest fajne. Poskutkowało to tym, że zniszczyłem dwa małżeństwa, moja rodzina się rozpadła, byłem samotny.

Nieustające ekscesy alkoholowe i imprezy jeszcze mocniej wpływały na zły stan muzyka:

Ludzie zachęcali mnie, żeby imprezować, a ja się zgadzałem, co spowodowało, że moja rodzina się rozpadła, bo musiałem przecież wracać do domu. Miałem wielki dom, a on był pusty, więc zapraszałem ludzi i organizowałem imprezy. Nikt się mną nie przejmował. Przez dwadzieścia lat tak żyłem i było coraz gorzej. 

Jak przyznaje muzyk w pewnym momencie woda sodowa na tyle uderzyła mu do głowy, że był zdolny do wszystkiego:

Myślałem wtedy, że nic mnie nie może sprowadzić na ziemię, bo jesteśmy teraz gwiazdami rocka, mamy dużo pieniędzy, więc mogę wszystko naprawić, wszystko kupić. Wtedy mój tata trafił do szpitala i nie wiedziałem zupełnie co się dzieje. Za bardzo się nie przejmowałem, bo uważałem, że mam kasę na najlepszych doktorów. Nigdy wcześniej nie byłem w szpitalu, lekarze biegali w tę i we w tę. Kardiograf pokazywał puls i nagle serce się zatrzymało. Weszliśmy do pokoju, moja siostra płakała, a ja nie mogłem oddychać, nie wiedziałem, jak silne są to emocje, nie wiedziałem co robić. Wtedy żona mojego ojca zaczęła się ze mną modlić i wyjaśniła mi kim był Jezus, dlaczego przybył na Ziemię, został ukrzyżowany i umarł za moje oraz wasze grzechy. Potem wrócił trzy dni później i żyje w naszych sercach do dziś jeśli poprosimy go o to. To właśnie zrobiłam prawie 10 lat temu i wszystko się zmieniło.

Fieldy mówił również o tym, że wszyscy odchodzimy i nigdy nie wiadomo, kiedy nasze życie się skończy. Wspomniał on muzyka Slipknota, Paula Graya, który przedawkował w 2010 roku. Jego żona kilka miesięcy po śmierci artysty urodziła córkę. Fieldy namawia więc wszystkich zgromadzonych do odmówienia prostej modlitwy, która sprawi, że grzechy będą odpuszczone:

Ojcze, jestem grzesznikiem, proszę przebacz mi wszystkie moje grzechy, przybądź do mojego serca i bądź moim Panem i Wybawcą. Dziękuję, że mnie wezwałeś i mnie kochasz. Zapłaciłeś ostateczną cenę, wypełnij mnie Duchem Świętym i oswobodź mnie. Powierzam Ci moje życie w Twoje ręce do końca moich dni. Amen

Również Brian zmawia swoją niekonwencjonalną modlitwę:

Będę się modlić. Modlę się o siłę, żeby ogarnąć życie. Mówię tu o powstaniu ze zmarłych, o „pogrzebaniu” starego życia i odrodzeniu - to jest coś najbardziej niesamowitego. Proszę więc, żebyś pokazał swoją prawdziwość, swoją siłę. To nie jest żart. Śmiałem się kiedyś z tego, ale teraz wiem, że jest to niezwykła siła, więc pokaż swoją moc w życiu tych ludzi, ulecz ich. Daj im w tym nowym życiu to, czego potrzebują głęboko w sercu, daj im Aniołów Stróży, pomóż im się Ciebie nauczyć.

Posłuchajcie, co jeszcze opowiedzieli muzycy podczas tego spotkania:

Nie jest to pierwsza taka spowiedź muzyków, bowiem Brian „Head” Welch podczas promocji swojej książki „Save Me from Myself: How I FoundGod, QuitKorn, KickedDrugs, and Lived to Tell My Story” również opowiedział o wierze w Boga. 

Odmówicie modlitwę muzyków Korna?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.