16.10.2014 11:38

Korn świętuje jubileusz

Wspominki metalowców trwają. Grupa przygotowuje nie byle jakie niespodzianki dla fanów. Ile lat minęło od wydania pierwszej płyty zespołu?

Korn świętuje jubileusz
foto: en.wikipedia.org

Debiutancki album zespołu Korn ukazał się 11 października 1994 roku. Aby uczcić dwudziestą rocznicę istnienia, grupa wydaje 300-stronicowy album w twardej oprawie, zawierający niepublikowane zdjęcia oraz komentarze członków formacji. Fotki z backstage’u, garderoby, studia nagraniowego – to wszystko może być w Waszym posiadaniu!

Książka jest dostępna w wersji pre-order na stronie serwisu Pledge Music. Kupicie ją za 130 dolarów.

Życzenia i podziękowania spływają coraz częściej. Były perkusista zespołu Korn, David Silveria, zamieścił na Facebooku wpis, w którym dziękuje fanom za wsparcie i przeprasza za to, że nie jest w stanie brać udziału w jubileuszowej trasie koncertowej.

korn facebook

Wspomnień ciąg dalszy...

Silveria był drugim członkiem oryginalnego składu, który opuścił grupę. W 2005 roku zrobił to gitarzysta, Brian „Head” Welch, by zacząć solową karierę, a w 2013 powrócić do pierwszego zespołu. Perkusista odszedł w 2006 roku i otworzył restaurację.

Lider Korna, Jonathan Davis, twierdzi, że Silveria po prostu stracił pasję do tworzenia muzyki.

"

David był z nami, by komponować muzykę, ale tak naprawdę nie był w tym wszystkim obecny. Tak naprawdę nie lubił grać na bębnach. Kochał to robić przy pracy nad dwoma pierwszymi albumami Korna, ale stracił miłość do tego zawodu. To się zdarza. I dobrze dla niego, że zdecydował, że będzie robił coś zupełnie innego. "

Korn planuje uczcić dwudziestolecie kariery organizując specjalną trasę koncertową „Prepare for Hell”, na której muzycy wykonają wszystkie kawałki z pierwszej płyty z 1994 roku. Towarzyszyć im będzie zespół Slipknot, a pierwszy koncert odbędzie się 29 października w El Paso w Meksyku. Obejrzyjcie trailer zapowiadający wydawnictwo tego niezwykłego albumu:

Magda Słomka
Tagi: Rock News Korn