01.06.2018 13:02

Korn wydał 40 tysięcy dolarów na alkohol podczas nagrywania „Follow The Leader”

Jonathan Davis wspomniał co się działo podczas nagrywania ważnej płyty w historii Korna.

Jonathan Davis z grupy Korn
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W 1998 roku światło dzienne ujrzała 3. płyta „Follow The Leader”, która wskoczyła na 1. miejsce na liście Billboard 200. W 2018 roku mija równo 20 lat od ukazania się albumu i we wrześniu 2018 Korn zagra trzy specjalne koncerty w Stanach Zjednoczonych w San Francisco, Los Angeles i Las Vegas. Podczas tych występów fani usłyszą cały krążek na żywo.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Jonathan Davis został zapytany o to, jakie ma skojarzenia z sesją nagraniową tego albumu. Pierwsze co mu przychodzi do głowy, to alkoholowe ekscesy:

"

Ten album spowodował, że rzuciłem alkohol, byliśmy ku*wa niespełna rozumu. Myślę, że wydaliśmy wtedy z 40 tysięcy dolarów na gorzałę. Straciliśmy nad tym kontrolę! "

Alkoholowe ekscesy Korna podczas nagrywania „Follow The Leader”

Muzyk Korna zdradził, że zespół po prostu spędzał dobrze czas i nie spodziewał się, że tworzy ważny w jego karierze krążek:

"

Pierwsze o czym myślę w kontekście tego albumu to to, że mieliśmy wszystko, co mogłaby sobie wymarzyć każda gwiazda rocka. To był szczyt wszystkiego, nie wiedzieliśmy, że ta płyta tak drastycznie wszystko zmieni i dzięki niej będziemy grać na arenach. Nie mieliśmy pojęcia - po prostu imprezowaliśmy i dobrze się bawiliśmy. "

Jonathan Davis - solowa płyta

25 maja 2018 roku ukazał się solowy album zatytułowany „Black Labyrinth”, który był promowany m.in. przez singiel „What It Is”. Jonathan Davis promuje nowy materiał w ramach trasy po Ameryce Północnej, następnie odwiedzi Europę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Korn Jonathan Davis