08.01.2019 12:10

Korn zdradza niedorzeczną kwotę, którą wydał na alkohol podczas nagrywania "Follow The Leader"

Były perkusista Korn, David Silveria udzielił wywiadu, w którym opowiedział o wydatkach zespołu za czasów "Follow the Leader". Nie żałowali sobie na używki.

Korn
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Używki to znaczący element historii niemal każdego zespołu rockowego. Nie od dziś wiadomo, że muzycy nie żałują sobie imprez, alkoholu, a często też narkotyków. Biografie kapel szokują niejednego czytelnika możliwościami artystów w kwestii pochłaniania kolejnych podejrzanych substancji. Rzadziej jednak mówi się o kosztach, które zespół musi ponieść, żeby zaspokoić niemałe potrzeby imprezowiczów. 

Korn wydawał niedorzeczne sumy na alkohol

Okazuje się, że grupa Korn podczas nagrywania trzeciego albumu "Follow the Reader" wydawała ogromne pieniądze na alkohol. Absurdalną sumę, którą muzycy przepili w okolicach 1998 roku zdradził w wywiadzie były perkusista zespołu, David Silveria.

"

Kiedy nagrywaliśmy "Follow the Leader" panował kompletny chaos. Każdego dnia. Wynajęliśmy dom w Hollywood i imprezowaliśmy każdego dnia po pracy w studiu. Było tam ogromne podwórko, wszyscy pili piwo i wyrzucali puszki po piwie z balkonu na podwórko. Kiedy skończyliśmy nagrywać, cały trawnik był pokryty śmieciami.

Jeśli dobrze pamiętam wydaliśmy podczas nagrywania około 85 tysięcy dolarów na samą gorzałę i tego typu rzeczy. "

David Silveria opuścił Korn 8 lat po nagraniu albumu. Ostatnia płyta zespołu "The Serenity of Suffering" ukazała się w 2016 roku. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Korn