25.02.2020 12:02

Koronawirus dotknął już także rynek muzyczny. 3 zespołu metalowe podjęły decyzje o odwołaniu koncertu

Testament, Exodus i Death Angel nie zagrają we Włoszech. Koncerty są odwoływane ze względu na strach przed koronawirusem.

Koronawirus dotknął już także rynek muzyczny. 3 zespołu metalowe podjęły decyzje o odwołaniu koncertu
foto: Karol Makurat/REPORTER

O koronawirusie z Wuhan mówi już cały świat. Chińska Narodowa Komisja Zdrowia ostrzega, że bilans na 24 lutego 2020 roku wyniósł 2592 ofiary choroby. Zainfekowanych osób w Chinach jest już niemal 80 tysięcy. Ncov-2019 opuścił już granice Azji i jest obecny w Europie. Aktualnie duży stopień zagrożenia zarażeniem istnieje na terenie Włoch. 

Testament, Exodus i Death Angel nie zagrają we Włoszech

Sytuacja dotknęła już także rynek muzyczny. Ze względu na podwyższone ryzyko podróżowania, światowe agencje koncertowe odnotowują giełdowe spadki. Fani występów na żywo nie czują się bezpiecznie, rezygnują z zakupów biletów i rzadziej są skłonni do opuszczenia miejsca zamieszkania, żeby zobaczyć ulubioną gwiazdę. Również zespoły zaczynają omijać miejsca, gdzie wzrosło ryzyko zachorowania.

mężczyzna i kobieta ćwiczący na siłowni
mężczyzna i kobieta ćwiczący na siłowni
Przeczytaj także Z powodu koronawirusa chińskie siłownie prowadzą treningi online

Ze względu na koronawirusa trasa The Bay Strikes Back 2020 grup Testament, Exodus i Death Angel nie dotrze do Włoch. Muzycy mieli zagrać w Mediolanie 25 lutego, jednak wydarzenie się nie odbędzie.

Na terenie Włoch potwierdzono przeszło 200 przypadków zachorowań na wirusa. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 7 osób. Osobom przebywającym na terenie zainfekowanych obszarów zabroniono ich opuszczania. Policja karze grzywnami także każdego, kto będzie próbował wjechać do niektórych miast. Większość przypadków zachorowań odnotowano w północnym regionie Lombardii.

Muzycy Death Angel w imieniu swoim i kolegów, opublikowali informację o odwołanym koncercie na swoim Instagramie. Artyści przeprosili za zaistniałą sytuację, wyjaśnili, że nie mogą pojawić się we Włoszech ze względu na problem z wirusem i zaprosili na swój występ do Szwajcarii.

Zobacz też: Z powodu koronawirusa chińskie siłownie prowadzą treningi online

Tagi: Rock News Exodus Testament koronawirus