11.09.2018 13:10

Kościół Baptystów będzie protestować przed koncertem Fall Out Boy

Baptyści najwidoczniej uznali, że koncert Fall Out Boy jest niebezpieczny i poprzez pikietę chcą pokazać swoją dezaprobatę.

Kościół Baptystów będzie protestować przed koncertem Fall Out Boy
foto: 0000554/Reporter/East News

Kościół Baptystyczny Westboro planuje protesty przed nadchodzącym koncertem Fall Out Boy. Na liście wydarzeń, które kościół wziął sobie na celownik, znalazł się właśnie występ kapeli 21 września 2018 w Kansas City w stanie Missouri.

Baptyści będą protestować przed koncertem Fall Out Boy

Koncert Fall Out Boy odbędzie się w ramach trasy M A N I A, promującej nowy album o tym samym tytule. Jako support zagra Machine Gun Kelly. Jeden z użytkowników Twittera napisał wpis, w którym ostrzegł fanów Fall Out Boy, że dojdzie do pikiety przed koncertem. Zachęca zatem, żeby ludzie udostępniali ten wpis, aby ostrzec fanów Fall Out Boy:

Ten wpis został już udostępniony przez wiele osób i jest głośno komentowany w internecie. Baptyści zamierzają protestować również przed wspólnym koncertem Deep Purple i Judas Priest, jak również występami Maroon 5 czy Roda Stewarta.

Kościół Baptystów tępi rockowe i metalowe zespoły

Westboro potępia m.in. homoseksualizm i nie zostawia też suchej nitki na miłośnikach rocka i metalu. Organizacja jest uważana przez wielu za bardzo uciążliwą grupę, która m.in. w 2017 roku uprzykrzała życie organizatorom festiwalu Warped Tour protestując przed koncertami.

Z Baptystami walczył również Dave Grohl. Przed koncertem Foo Fighters w Kansas 21 sierpnia 2015 roku zebrali się protestujący z fundamentalistycznego Kościoła. Muzycy postanowili zażartować z pikietujących i wjechali na ulicę w pickupie przy dźwiękach muzyki Ricka Astleya i jego numeru „Never Gonna Give You Up”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Fall Out Boy