26.06.2018 13:34

Kostnica, trupy i korupcja. Wokalista metalowej kapeli stworzył komiks „Death Dreamer”

Muzyka grupy Carnifex pracował kiedyś w kostnicy, zatem nic dziwnego, że jego komiks przedstawia mroczną historię z nieboszczykami w roli głównej.

Kostnica, trupy i korupcja. Wokalista metalowej kapeli stworzył komiks „Death Dreamer”
foto: kadr z wideo

Świat komiksu i muzyki metalowej jest ze sobą mocno związany. Metalowcy lubią szczególnie mroczne historie - im więcej krwi i makabrycznych historii tym lepiej. Jednym z najbardziej znanych fanów komiksów o mrocznej tematyce jest Kirk Hammett, który był outsiderem i to spowodowało jego obsesyjne zainteresowanie właśnie taką formą rozrywki.

Na pewno gitarzyście przypadłby do gustu komiks, który pojawi się w lipcu 2018 na San Diego Comic-Con. Wokalista metalowej grupy Carnifex, Scott Ian Lewis, zadebiutuje w nowej roli. Muzyk pracował swego czasu jako przedsiębiorca pogrzebowy w kostnicy i ta praca zainspirowała go do napisania scenariusza, który posłużył do stworzenia komiksu „Death Dreamer”.

Za oprawę graficzną w stylu neo-noir odpowiadają Chris DiBari, Simon Gough, Taylor Esposito (Red Hood & The Outlaws, Babyteeth) zaś okładkę stworzył Chris Shehan.

„Death Dreamer” - komiks wokalisty Carnifex

Zobaczcie, jak prezentuje się ten 54-stronicowy komiks:

Komiks zakupimy poprzez akcję crowdfunding na indiegogo.com od 11 czerwca 2018. Oprócz komiksu można również zdobyć plakaty, koszulki czy przypinki. Druga okazja, żeby zdobyć to wydawnictwo pojawi się na wcześniej wspomnianym San Diego Comic-Con.

Jeżeli jednak wolicie mniej mroczne historie, to polecamy Wam komiks „Belzebubs”, w której pokazano z przymrużeniem oka przygody blackmetalowej rodzinki. Jest w czym wybierać!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele