19.06.2020 12:30

Kraftwerk udostępni niemieckojęzyczne płyty pierwszy raz na serwisach streamingowych

W końcu będziemy mogli przesłuchać legalnie kultowych płyt Kraftwerk w oryginalnych wersjach.

Kraftwerk
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Kraftwerk to już legenda - niemiecki zespół uważany jest za ojców muzyki elektronicznej. Kapela powstała na początku lat 70. i zaczęła tworzyć bardzo minimalistyczną muzykę zafascynowaną techniką i robotami. Gdy pod koniec lat 70. syntezatory stały się mniejsze, rozpoczęła się moda na takie "futurystyczne" brzmienie. Ich twórczość miała wpływ na scenę muzyczną lat 80., która skupiła się właśnie na syntezatorach. Niemiecki zespół wydawał swoje albumy w języku ojczystym oraz angielskim. W serwisach streamingowych niestety dotychczas nie mogliśmy znaleźć niemieckojęzycznych nagrań, ale całe szczęście to niebawem się zmieni.

Kraftwerk udostępni niemieckojęzyczne płyty pierwszy raz na serwisach streamingowych

Trzeba przyznać, że minimalistyczna muzyka Kraftwerk świetnie współbrzmi z surowo brzmiącym językiem niemieckim. Mimo tego, zespół zdecydował się na sprzedawanie za granicą angielskojęzycznych płyt oraz wykonywanie piosenek na koncertach również w języku angielskim. Jednakże, od 3 lipca 2020 w serwisach streamingowych pojawią się płyty z materiałem nagranym w języku niemieckim. Co za tym idzie, usłyszymy oryginalne wersje albumów "Trans Europa Express", "Die Mensch-Maschine", "Computerwelt", "Techno Pop" i "The Mix".

Kraftwerk
Kraftwerk
Przeczytaj także Zobacz telewizyjny debiut Kraftwerk z 1970 roku

Posłuchasz płyt Kraftwerk w niemieckiej wersji?

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Kraftwerk podzieli się również odświeżoną wersją dokumentu "3-D The Catalogue", który będzie dostępny pierwszy raz na serwisach Amazon HD oraz Tidal. Niemiecka oryginalna wersja również będzie dostępna.

Zobacz także: Florian Schneider, współzałożyciel grupy Kraftwerk zmarł w wieku 73 lat 

Tagi: Rock News Kraftwerk