28.08.2015 18:14

Kraftwerk wyda koncert w 3D

Niemiecka legenda muzyki elektronicznej przygotowuje nowe wydawnictwo koncertowe. Premiera zaplanowana jest na jesień 2015 roku. 

Kraftwerk wyda koncert w 3D
foto: East News

Zespół chce przenieść swoje występy na żywo na płytę blu-ray i przedstawić je w trójwymiarze z przestrzennym dźwiękiem. Nad wydawnictwem pracuje grupa muzyków, technicznych i programistów. Wszystko odbywa się w prywatnym studiu grupy, Kling Klang znajdującym się w Düsseldorfie.

Ralf Hütter, główny wokalista i klawiszowiec Kraftwerk wyjawił na ten temat trochę informacji.

"

Staramy się przedstawić całą naszą trasę i występy w trójwymiarze z przestrzennym dźwiękiem. Mamy nadzieję, że dzięki nośnikowi Blu-ray to się uda. (...) Wkładamy w to mnóstwo pracy. Staramy się, zsynchronizować ze sobą zdjęcia, materiał filmowy i muzykę. To na prawdę masa produkcyjnej roboty. (...)Oprócz tego zawsze pracujemy nad utworami, motywami i kompozycjami. Jak tylko to skończymy, chcemy zabrać się za kolejny album. "

Ostatnia płyta Kraftwerk „Tour de France Soundtrack” została wydana w sierpniu 2003 roku i był to pierwszy album wydany po 17 letniej przerwie w nagrywaniu. Krążek został wydany jedynie we francuskiej wersji językowej. Płyta została nagrana z okazji setnej rocznicy powstania wyścigu kolarskiego Tour de France.

Kraftwerk wraz ze swoimi koncertami 3D zawita do Polski. 4 grudnia 2015 roku grupa wystąpi w Krakowie.

Zespól swoją serie występów w 3D rozpoczął w 2012 roku od show w galerii sztuki Tate Modern w Londynie. Grupa prezentuje na koncertach bogate, trójwymiarowe show audiowizualne złożone z różnych materiałów filmowych i muzycznych z ponad 40-letniej historii grupy. 

Bilety

Wejściówki na koncert w Krakowie, 4 grudnia 2015 roku, w cenach 349 zł, 299 zł, 249 zł, 199 zł można nabywać za pośrednictwem strony livenation.pl.

Wybieracie się na występ grupy Kraftwerk?

Mateusz Boronczyk
Tagi: Rock News Kraftwerk