19.11.2014 17:40

Kreator ma pomysł na nową płytę!

Mille Petrozza, lider niemieckiej grupy, wymyślił koncepcję na premierowe piosenki. Ile utworów już skomponował?

Kreator ma pomysł na nową płytę!
foto: de.wikipedia.org

Wiele i niewiele, bo dwa… A w zasadzie, to półtora…

"

Mam dwa kawałki. Nie jestem jeszcze pewien co do aranżacji drugiego utworu, więc wolę mówić, że posiadam półtora. Jeden z nich jest już zrobiony i gotowy i brzmi to całkiem brutalnie. Myślę, że nasz premierowy album będzie… Jeszcze nie wiem jaki będzie. Mam jednak nadzieję, że będzie równie mocny jak „Phantom Antichrist”. "

Muzyk stwierdził, że lubi robić utwory, które są ponadczasowe. Według niego, kiedy pisze się nowe kawałki, trzeba to robić tak, żeby przetrwały co najmniej kolejną dekadę. Millie tłumaczy, że z powodu ciągłego przebywania w trasie, Kreator trochę utknął z tworzeniem czegoś świeżego. Lider ma nadzieję, że grupie uda się jeszcze napisać piosenki w stylu „Hordes Of Chaos” czy „Enemy Of God”, które już zawsze będą znajdować się na koncertowej setliście zespołu ze względu na swój niesamowity styl.

Jak będzie brzmieć nowa płyta?

"

Mam małą koncepcję na album, ale muszę usiąść z całym zespołem i ją przedstawić. Powinniśmy iść na salę prób, ponieważ jesteśmy w tym temacie bardzo staroświeccy. Nie wysyłamy sobie plików z piosenkami i nie ćwiczymy ze sobą za pomocą Skype’a. Moglibyśmy, ale tego nie robimy. "

Co prawda, poprzednia płyta Kreatora została wydana w 2012 roku, jednak kiedy spojrzymy na postęp pracy, od tamtej pory wynoszący półtora kawałka, nie brzmi to optymistycznie... Dlaczego tak wolno im idzie tworzenie nowego albumu?

"

Potrzebuję co najmniej roku, by znaleźć właściwe słowa i przemyśleć kolejny krok, który powinien wykonać zespół. Myślę, że to jest bardzo istotna sprawa. Jeżeli nie stworzymy tak dobrego krążka jak „Phantom Antichrist”, to go po prostu nie wydamy. Musimy go odbierać w podobny sposób i powinien sprawiać wrażenie tak samo silnego, o ile nie silniejszego. Dopóki tego nie osiągniemy, nie będzie kolejnego albumu Kreatora. Wiem także, że jeśli weźmiemy się za płytę na dobre w przyszłym roku i napiszemy całość do jego końca, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że uda nam się zrobić coś konkretnego. "

Chcecie wiedzieć więcej? Obejrzyjcie całość wywiadu z Millem Petrozzą!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Kreator