27.01.2017 14:57

Kreator o „totalitarnym reżimie” w nowym klipie

Kapela pokazała teledysk do numeru „Totalitarian Terror” nawiązujący do nazistowskiej grupy Ahnenerbe. Klip został stworzony przez Polaków i promuje najnowsze wydawnictwo grupy.

Kreator o „totalitarnym reżimie” w nowym klipie
foto: kadr z wideo

27 stycznia 2017 roku ukazał się krążek Kreatora zatytułowany „Gods Of Violence”, który stał się następcą płyty „Phantom Antichrist” z 2012 roku. Za produkcję i mix najnowszego materiału odpowiedzialny jest Jens Bogren, który współpracował m.in. z kapelami Opeth, Amon Amarth czy Katatonia. 

W dzień premiery płyty zespół udostępnił klip do Totalitarian Terror”. Teledysk jest ostatnią częścią trylogii stworzonej przez polską firmę Grupa13. W najnowszym wideo twórcy skupili się na Ahnenerbe - nazistowskiej organizacji włączonej do SS, która zajmowała się badaniami skupiającymi się na aryjskiej rasie.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten teledysk:

Jakie jeszcze numery znajdą się na nadchodzącym krążku Kreatora?

Tracklista:

 1. Apocalypticon
 2. World War Now
 3. Satan Is Real
 4. Totalitarian Terror
 5. Gods Of Violence
 6. Army Of Storms
 7. Hail To The Hordes
 8. Lion With Eagle Wings
 9. Fallen Brother
 10. Side By Side
 11. Death Becomes My Light

Kilkuletnia przerwa między krążkami nie była odczuwalna dla muzyków, którzy skupili się na intensywnym koncertowaniu. Mille Petrozza wyznał, że zespołowi zależało na bardzo wysokim poziomie tego albumu co również wpłynęło na czas tworzenia nowego materiału:

"

Chcieliśmy po prostu stworzyć utwory, które po prostu byłyby „Wow!” - myślę, że taki właśnie mieliśmy cel. Byliśmy świadomi tego, że musimy pojawić się z albumem, który powali wszystkich na łopatki, tak więc zrobiliśmy wszystko, żeby to osiągnąć. To była jedyna świadoma decyzja jaką podjęliśmy. "

Fani już mogą przekonać się czy zespołowi udało się to osiągnąć. Co więcej już niebawem, bo 15 lutego 2017 Kreator zaprezentuje nowe utwory polskiej publiczności podczas koncertu w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Tego dnia zagrają również Sepultura, Soilwork oraz Aborted.

Jak oceniacie najnowszy klip od Kreatora?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kreator