28.08.2015 15:20

Kreator wyda nowy album dopiero w 2017 roku?

Gitarzysta Mille Petrozza powiedział, że nowej płyty zespołu można się spodziewać nie wcześniej, niż za 2 lata. Dlaczego trzeba będzie poczekać tak długo na kolejne utwory?

Kreator wyda nowy album dopiero w 2017 roku?
foto: Kadr z wideo

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów Kreatora, którzy liczyli na to, że grupa szybko wróci do studia. Petrozza w wywiadzie dla portalu Metal Mania przyznał, że nieprędko posłuchają nowych kompozycji. Zespół nie rozpoczął jeszcze pracy nad następnymi kawałkami, które mogłyby trafić na kolejną płytę.

"

Mam pomysły na kilka nowych utworów, ale dla mnie ważne jest poczekanie na dobry moment, zgranie się z zespołem, żeby wszystko przygotować. Na razie to nie jest dobry moment, może w 2017 się uda. Może w przyszłym roku zaczniemy komponować. "

Gitarzysta dodał jednak, że w perfekcyjnej wersji chciałby zacząć pracę nad nowym albumem w styczniu 2016 roku, nagrać go w czasie letnich wakacji, żeby pojechać do Szwecji i pracować nad nim razem z producentem Jensem Bogrenem. Wtedy płyta miałaby szansę ujrzeć światło dzienne w styczniu 2017 roku. Czy tak się stanie, na razie nie wiadomo.

Bogren odpowiadał m.in. za ostatnią płytę Kreatora; współpracował z takimi zespołami, jak Opeth, Katatonia, Symphony X i Paradise Lost.

Petrozza na razie bardzo ostrożnie mówi o planach związanych z nowym albumem.

"

Cały nasz zespół jest zgodny – nie chcemy wydać czegoś, z czego nie będziemy na 100% zadowoleni. (…) Na razie nie czuję, żebym miał coś konkretnego do przekazania. Ważne jest dla mnie, żeby tworzyć utwory, które mają jakieś znaczenie. Jeśli nie mam o czym śpiewać, nic mnie nie inspiruje, wolę nie robić niczego na siłę. Nie chcę wydawać albumu, dla samego wydawania. Chcę opublikować coś, co naprawdę będzie miało znaczenie. "

Cały wywiad z gitarzystą Kreatora możecie obejrzeć poniżej.

Ostatni album niemieckiej grupy, „Phantom Antichrist”, ukazał się w 2012 roku. Znalazło się na nim 10 utworów, wszystkie autorstwa Mille Petrozzy. Do tej pory Kreator ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych.

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Kreator #Rock News