16.08.2017 16:06

Kreskówka o śmierdzącej przygodzie Phila Anselmo z Pantery

Kiedy wokalista nie był jeszcze członkiem Pantery, przeżył przykry incydent – zdarzyło mu się na scenie popuścić w białe, spandeksowe spodnie. O swojej przygodzie opowiedział w krótkim filmie animowanym.

Kreskówka o śmierdzącej przygodzie Phila Anselmo z Pantery
foto: kadr z wideo

Phil karierę rozpoczynał w zespole Razor White z Nowego Orleanu. Była to połowa lat 80., na muzycznej scenie w USA królował glam metal, a modę dyktowały Mötley Crüe, Poison i Cinderella. Załapał się na nią także nasz bohater, który na koncerty wkładał białe, obcisłe, spandeksowe spodnie.

Taki ubiór miał swoje zalety – dziewczyny za pudelmetalowcami wprost szalały! – ale też swoje wady, o czym Anselmo przekonał się podczas jednego z występów. Gdy zachorował, przedawkował witaminę C, co miało bardzo nieprzyjemny skutek uboczny. Na scenie Phil dostał biegunki i zabrudził swoje wspaniałe spodnie. Musiał pożyczyć od kogoś inne spandeksy, ale to nie był koniec kłopotów wokalisty. Na domiar złego, w pożyczonym ubraniu było pełno… wszy!

O swojej niemiłej przygodzie Phil opowiedział na potrzeby kreskówki, zrealizowanej przez portal Loudwire. Zobaczcie historię, której narratorem jest sam były frontman Pantery:

Philip Anselmo został wokalistą Pantery w 1987. W jej składzie występował do 2004, kiedy zespół rozpadł się po tragicznej śmierci Dimebaga Darrella. Od 1991 równolegle występował w zespole Down, który pozostaje jego głównym zespołem obok wielu projektów pobocznych. Artysta jest jednym z wielu słynnych muzyków, którzy uwiecznieni zostali przez twórców filmów rysunkowych - bohaterami animacji byli m.in. James Hetfield i Ramones.

Maciej Koprowicz
Tagi: Pantera Down