29.12.2017 14:11

Krist Novoselic (Nirvana) i Jerry Cantrell (Alice In Chains) zagrali utwory The Doors z jego muzykami

Czy Jim Morrison odnalazłby się na scenie grunge’u? Z pewnością tak. Jego koledzy z zespołu wystąpili z gwiazdami tego gatunku na wyjątkowym koncercie.

Krist Novoselic (Nirvana) i Jerry Cantrell (Alice In Chains) zagrali utwory The Doors z jego muzykami
foto: kadr z wideo

Museum Of Pop Culture, czyli MoPOP, działa od 2000 roku w Seattle. Zadaniem muzeum jest uhonorowanie najciekawszych zjawisk kultury popularnej z jej różnych dziedzin – od filmu, literatury, przez muzykę po gry komputerowe.

Placówka co roku przyznaje nagrodę założycieli, MoPOP Founders Award dla zasłużonego dla popkultury twórcy. W 2017 roku przypadła ona zespołowi The Doors, który zadebiutował dokładnie 50 lat temu.

Nagrodę wręczono na uroczystej gali 7 grudnia 2017 w Seattle. Z tej okazji na scenie w muzeum wystąpiło dwóch żyjących członków The Doors, gitarzysta Robbie Krieger i perkusista John Densmore. Towarzyszyło im wielu znanych muzyków, w tym najsłynniejsi muzyczni ambasadorzy Seattle i okolic.

Basista Nirvany, Krist Novoselic zagrał na akordeonie w wyjątkowej wersji „Light My Fire”, zaś wokalista i gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell zaśpiewał „Love Her Madly”. 

W 1967 roku ukazały się dwa, uważane przez wielu za najlepsze w dorobku The Doors, albumy – „The Doors” i „Strange Days”. 17 listopada ukazała się rocznicowa edycja tej drugiej płyty na dwóch CD oraz winylu. Wersja kompaktowa zawiera miksy stereo i mono „Strange Days” – wersja mono ukazała się na CD po raz pierwszy. 

Maciej Koprowicz
Tagi: The Doors Alice In Chains Nirvana Krist Novoselic Rock News