08.03.2016 12:37

Krist Novoselic zagra na nowym albumie Melvins

Już niedługo ukaże się krążek kapeli, na którym pojawi się pokaźna liczba muzycznych gości. Wśród nich znalazł się również były basista Nirvany.

Krist Novoselic zagra na nowym albumie Melvins
foto: David McMahon, CC-BY-SA-2.0; David Lee, CC-BY-SA-2.0

Zespół zapowiedział nowe wydawnictwo, które ujrzy światło dzienne już 3 czerwca 2016 roku. Płyta „Basses Loaded”  będzie następcą „Hold It In” z 2014 roku.

Na albumie w roli basisty, oprócz Dale'a Crovera, pojawili się tacy muzycy, jak Krist NovoselicSteve McDonald z Redd Kross, J.D. Pinkus z Butthole Surfer, Jared Warren z Big Business oraz Trevor Dunn z Mr. Bungle i Fantomas.

Były muzyk Nirvany nagrał z zespołem utwór „Maybe I Am Amused”. Okazuje się, że na płycie miał się pojawić również Dave Grohl, który według słów Buzza Osborne'a, sam zaproponował współpracę:

"

Do tej sytuacji doszło jeszcze przed tym jak pozostali członkowie Nirvany zagrali razem z Paulem McCartneyem. Dave Grohl powiedział, że chciałby zrobić materiał Nirvany razem z nami i Davidem Yowem na wokalu. "

Pomimo zapału Grohla nic z tych planów nie wyszło:

"

Krist Novoselic zjawił się i zaczęliśmy ćwiczyć. Dave też miał się pojawić, ale nigdy do tego nie doszło. Totalnie to zignorował, a był to przecież jego pomysł! "

Buzz, który zna artystów Nirvany nie od dziś, jest zdziwiony takim obrotem sprawy, ale nie chciał błagać muzyka o współpracę:

"

To, czego nie zamierzam robić, to siedzieć przy telefonie w wałkach na włosach i czekać na znak od Dave'a Grohla. Jeśli tak cię spławił, to sprawa jest spieprzona. Nic nie mogę z tym zrobić. Dlatego też nagraliśmy utwór z Kristem. "

Jak na razie nie wiadomo, jak brzmi utwór z basistą Nirvany. Tymczasem Melvins udostępnił inny numer zatytułowany „Hideous Woman”, w którym gościnnie pojawił się Steve McDonald:

Jakie jeszcze numery znajdą się na tym krążku?

Tracklista:

 1. The Decay Of Lying
 2. Choco Plumbing
 3. Beer Hippie
 4. I Want To Tell You
 5. Captain Come Down
 6. Hideous Woman
 7. Shaving Cream
 8. Planet Distructo
 9. War Pussy
 10. Maybe I Am Amused
 11. Phyllis Dillard
 12. Take Me Out To The Ballgame 

Sprawicie sobie nowy album Melvins?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Krist Novoselic