02.02.2016 17:43

Królicza strona Toola

Muzycy kapeli lubią się powygłupiać i kolejny raz udowodnili, że są w tym mistrzami. Zobaczcie, jaki numer wywinęli swojemu supportowi.

Królicza strona Toola
foto: instagram.com/claypoolcellars

Wybierając się na koncert tego zespołu można być pewnym, że będzie się dużo działo na scenie. Już same wizualizacje robią spore wrażenie, a podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej w 2016 roku kapela zaprezentowała również laserowe show zsynchronizowane z muzyką.

Zespół właśnie zakończył tę trasę, w ramach której na rozgrzewkę przed Toolem grały Primus oraz industrialny 3TEETH. Ostatni występ odbył się w Nowym Orleanie w Smoothie King Center.

Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek. Muzycy Toola zrobili kawał dla 3Teeth, bowiem w strojach królików wyskoczyli na scenę, by trochę poprzeszkadzać industrialnej kapeli. Wśród nich znalazł się też odosobniony miś. Artyści ochoczo wywijali bioderkami w rytm dynamicznej muzyki, natomiast wokalista udawał, jakby niczego nie zauważał. Szczególnie biały królik dawał nieźle czadu - najwidoczniej takie brzmienia przypadły mu do gustu.

Zobaczcie, jak wyglądały wygłupy muzyków:

Tego wieczoru podczas występu Primusa pojawił się perkusista Danny Carey oraz basista Justin Chancellor, by wspólnie wykonać ostatni numer zatytułowany „Southbound Pachyderm”. Wprawdzie byli w normalnych strojach, ale i tak ich pojawienie się na scenie było nie lada gratką dla fanów. 

Obejrzyjcie, jak wypadł ten utwór:

Jeżeli zaś chodzi o koncert Toola, zespół nie zawiódł swoich wielbicieli. Maynard postanowił pobawić się w przebieranki i zaprezentował się w okazałym, nieco zniewieściałym stroju. Na Instagramie Puscifera udostępniono zdjęcie muzyka z butelką szampana w toalecie. No cóż, jak się bawić to na całego!

Jeszcze w 2015 roku podczas koncertu 31 października w Tempe w Arizonie zespół zagrał „No Quarter” z repertuaru Led Zeppelin przebierając się za muzyków tej kapeli.

Żarty żartami, ale gdzie jest nowa płyta Toola? Artyści pracują nad następcą „10,000 Days” i choć poznaliśmy pierwsze dźwięki z nadchodzącego albumu, to nie wiadomo kiedy można spodziewać się krążka. Istnieją różne wersje odnośnie tego, dlaczego Keenan nie spieszy się z pracą, ale sprawa owiana jest tajemnicą.

Jak oceniacie Tool w króliczej odsłonie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Tool