Krwawiąca korona od Volbeat

Małgorzata Wierzejewska
05.08.2015 10:10
Krwawiąca korona od Volbeat Fot. insight media/ REPORTER/ East News

Duńska kapela zaprezentowała nowy kawałek z nadchodzącej płyty. Sprawdźcie, jak brzmi „The Devil's Bleeding Crown”!

 Volbeat 1 sierpnia 2015 roku zagrał koncert na festiwalu Tusindarsskoven w miejscowości Odense w Danii. To właśnie podczas tej imprezy fani grupy premierowo mogli usłyszeć nowy utwór zespołu.

Kawałek „The Devil's Bleeding Crown” spotkał się z naprawdę entuzjastycznym przyjęciem 37000 osób, które zebrały się przed sceną.

Volbeat pracuje nad swoim 6. studyjnym albumem, następcą wydanego w 2013 roku krążka „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies”. Według najnowszych informacji grupa planuje wejść do studia w listopadzie 2015 roku.

Wokalista Michael Poulsen zdradził, że duża część albumu jest już gotowa.

Póki co piszę piosenki w trasie. Mamy skończonych pięć kawałków. Mam nadzieję, że zanim wrócimy do domu będzie ich sześć. Potem będę musiał dokończyć drugą część płyty. To będzie czas, kiedy będziemy gotowi zacząć nagrywać.

O planach zarejestrowania nowego albumu zespołu Volbeat już w ubiegłym roku informował perkusista kapeli, Jon Larsen. Muzyk w 2014 roku zdradził, że grupa ma mnóstwo nowych pomysłów, a Michael Poulsen wymyśla całą koncepcję krążka.

Patrzę na niego i widzę, jak układa wszystko kawałeczek po kawałeczku. Zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać okładka, wymyśla tytuły. Teraz tylko musimy się zamknąć w studio i tworzyć.

Przypomnijmy, że Volbeat ma na swoim koncie 5 długogrających albumów. Ostatni, „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies” tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedał się w blisko 300 tysiącach egzemplarzy. W Danii krążek pokrył się platyną.

Jak Wam się podoba nowy kawałek zespołu Volbeat?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.