05.08.2015 10:10

Krwawiąca korona od Volbeat

Duńska kapela zaprezentowała nowy kawałek z nadchodzącej płyty. Sprawdźcie, jak brzmi „The Devil's Bleeding Crown”!

Krwawiąca korona od Volbeat
foto: insight media/ REPORTER/ East News

 Volbeat 1 sierpnia 2015 roku zagrał koncert na festiwalu Tusindarsskoven w miejscowości Odense w Danii. To właśnie podczas tej imprezy fani grupy premierowo mogli usłyszeć nowy utwór zespołu.

Kawałek „The Devil's Bleeding Crown” spotkał się z naprawdę entuzjastycznym przyjęciem 37000 osób, które zebrały się przed sceną.

Volbeat pracuje nad swoim 6. studyjnym albumem, następcą wydanego w 2013 roku krążka „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies”. Według najnowszych informacji grupa planuje wejść do studia w listopadzie 2015 roku.

Wokalista Michael Poulsen zdradził, że duża część albumu jest już gotowa.

"

Póki co piszę piosenki w trasie. Mamy skończonych pięć kawałków. Mam nadzieję, że zanim wrócimy do domu będzie ich sześć. Potem będę musiał dokończyć drugą część płyty. To będzie czas, kiedy będziemy gotowi zacząć nagrywać. "

O planach zarejestrowania nowego albumu zespołu Volbeat już w ubiegłym roku informował perkusista kapeli, Jon Larsen. Muzyk w 2014 roku zdradził, że grupa ma mnóstwo nowych pomysłów, a Michael Poulsen wymyśla całą koncepcję krążka.

"

Patrzę na niego i widzę, jak układa wszystko kawałeczek po kawałeczku. Zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać okładka, wymyśla tytuły. Teraz tylko musimy się zamknąć w studio i tworzyć. "

Przypomnijmy, że Volbeat ma na swoim koncie 5 długogrających albumów. Ostatni, „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies” tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedał się w blisko 300 tysiącach egzemplarzy. W Danii krążek pokrył się platyną.

Jak Wam się podoba nowy kawałek zespołu Volbeat?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Volbeat