17.05.2018 12:50

Kryptonim śledztwa FBI w sprawie powiązań Trumpa z Rosją pochodzi od piosenki The Rolling Stones

Światy polityki i muzyki czasem przenikają się w zaskakujący sposób. Wygląda na to, że w FBI pracują fani rocka!

Kryptonim śledztwa FBI w sprawie powiązań Trumpa z Rosją pochodzi od piosenki The Rolling Stones
foto: AP/EAST NEWS, Hollandse Hoogte / Harold Versteeg/EAST NEWS

Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, która przyniosła zwycięstwo Donaldowi Trumpowi zakończyła się dwa lata temu, ale nadal budzi ogromne emocje za Oceanem. Wszystko dlatego, że o ingerencję w jej przebieg oskarża się władze Rosji. Moskwa miała między innymi zatrudniać hakerów, by atakowali serwery Partii Demokratycznej, a także internetowych trolli, by manipulowali opinią publiczną na korzyść Trumpa. Media nazywają aferę „Kreml-gate”.

Gazeta „The New York Times” 16 maja 2018 ujawniła, że już na 100 dni przed wyborami prezydenckimi, które odbyły się 8 listopada 2016 Federalne Biuro Śledcze (FBI) podejrzewało, że Rosjanie mogą mieć powiązania z kampanią Donalda Trumpa. Rozpoczęło wówczas tajne śledztwo w tej materii, która otrzymała kryptonim operacyjny Crossfire Hurricane.

Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że nazwa ta zabrzmi znajomo dla każdego fana The Rolling Stones. Jeden z najsłynniejszych utworów Stonesów, „Jumpin' Jack Flash” z 1968 roku rozpoczyna się słowami „I was born in a crossfire hurricane/And I howled at the morning driving rain”.

Nie wiadomo, który Federalny jest takim wielkim fanem grupy Keitha Richardsa i Micka Jaggera, że tak ważną operację ochrzcił od jej piosenki. Rzecz jasna, takie informacje są utajnione.

The Rolling Stones - koncert w Polsce. Znamy support

The Rolling Stones 8 lipca 2018 wystąpią na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Supportem będzie nowoorleański trębacz i puzonista Trombone Shorty.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Rolling Stones