18.02.2020 13:49

Krzysztof Cugowski oddał hołd zmarłemu przyjacielowi podczas koncertu [WIDEO]

Podczas warszawskiego koncertu Krzysztof Cugowski oddał hołd swojemu przyjacielowi, Romualdowi Lipce. Poprosił fanów o minutę ciszy.

Krzysztof Cugowski
foto: Damian KLAMKA/East News

14 lutego 2020 roku wokalista Budki Suflera, Krzysztof Cugowski zagrał walentynkowy koncert w stolicy. Muzyk aktualnie świętuje swoje 50-lecie na scenie i zagrał dla fanów set z największymi przebojami. Artysta nie zapomniał odnieść się do śmierci swojego kolegi z zespołu. 

Krzysztof Cugowski oddał hołd Romualdowi Lipce [WIDEO]

Krzysztof Cugowski na swoim ostatnim koncercie w Warszawie zdecydował się na wzruszający gest. Muzyk wykonał utwór "Cisza" po czym zwrócił się do obecnych w Palladium.

"

Chciałbym poprosić Państwa o chwilę uwagi i skupienia. Kilka dni temu zmarł mój kolega i przez 60 lat współpracownik Romuald Lipko. "

Muzyk wstał z krzesła i poprosił zgromadzoną publiczność o minutę ciszy. Nagranie z tej wzruszającej chwili możecie zobaczyć poniżej:

Romuald Lipko
Romuald Lipko
Przeczytaj także Gwiazdy muzyki żegnają Romualda Lipkę z Budki Suflera

Romuald Lipko nie żyje

Romuald Ryszard Lipko to polski kompozytor i multiinstrumentalista z Lublina. Muzyk przez lata był liderem Budki Suflera, współpracował także z Anną Jantar, Urszulą. Ireną Jarocką czy Marylą Rodowicz. Artysta zmarł w wieku 69 lat z powodu raka wątroby 6 lutego 2020 roku. Bliscy pożegnali go w rodzinnym mieście sześć dni później. 

Zobacz też: Budka Suflera miała zagrać z Ozzym Osbournem: Bardzo żałujemy, że do tego nie doszło 

Tagi: Rock News Budka Suflera