Krzysztof Cugowski odszedł z Budki Suflera? "Normalne kłamstwa"

16.02.2022 16:04
Krzysztof Cugowski Fot. Lukasz Solski/East News

Wokalista Krzysztof Cugowski wyjaśnił, dlaczego nie angażuje się w najnowszy projekt muzyków Budki Suflera.

Ostatnio sporo się mówi o Budce Suflera i nowych wokalistach, którzy wystąpili z zespołem podczas finału WOŚP. Oprócz Roberta Żarczyńskiego na scenie pojawił się aktor Jacek Kawalec oraz młodziutka wokalistka Irena Michalska. Zespół nawet planuje nagrać nowy album z Kawalcem. Krzysztof Cugowski wyraził już wcześniej, co myśli o ostatnich działaniach Budki Suflera. W najnowszym wywiadzie odniósł się do doniesień, że to on odszedł z zespołu.

Polecamy

Krzysztof Cugowski odszedł z Budki Suflera? "Normalne kłamstwa"

Wokalista w rozmowie z portalem Pomponik.pl postanowił zaprzeczyć plotkom dotyczącym jego odejściu z zespołu. Wyjaśnił, że kilka lat temu Budka Suflera przestała po prostu istnieć:

Te wszystkie opowieści o odchodzeniu, to są normalne kłamstwa. Zespół w 2014 roku zakończył działalność, zagraliśmy piękną stukoncertową trasę po Polsce i rozeszliśmy się w zgodzie.

Polecamy

Cugowski wyznał, że gdy projekty muzyków Budki nie wypaliły, artyści ponownie odezwali się do Cugowskiego. Wokalista jednak był wówczas już "w zupełnie innym miejscu" i uważał, że rozdział związany z Budką Suflera jest już zamknięty.

Panowie, ja mam swoje życie. Dlaczego mam wracać do czegoś, z czego cztery lata wcześniej wszyscy zrezygnowaliśmy? Nie ma mowy o żadnym odchodzeniu.

W 2014 roku zespół zdecydował się na zakończenie działalności, bo muzycy czuli, iż przekazali już wszystko i ten format już się wyczerpał. Jeżeli chodzi o nowe pomysły Budki Suflera, to Cugowskiego już nic nie zaskoczy i traktuje je raczej z dystansem.

Polecamy

Dyskografię Budki Suflera zamyka album "10 lat samotności" nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem. Zespół ma w planach nagranie nowego krążka z Jackiem Kawalcem. Muzycy wykorzystają materiał, który pozostawił po sobie Romuald Lipko.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.