03.12.2019 13:30

Krzysztof Skiba podzielił się z fanami decyzją w sprawie procesu z TVP

Jeden z członków Big Cyca, Krzysztof Skiba poinformował na Facebooku o kolejnym etapie swojego konfliktu z TVP: "Jest 1:0".

Krzysztof Skiba
foto: Artur Zawadzki/REPORTER

Po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Skiba skomentował tragedię w dość kontrowersyjny sposób. Muzyk stwierdził, że "TVP szczuła Adamowicza". Telewizja skierowała sprawę do sądu pod zarzutem pomówienia.

Krzysztof Skiba kontra TVP. Jest decyzja sądu

Po kilku miesiącach artysta ogłosił swoim fanom na Facebooku bardzo dobrą wiadomość. Okazało się, że Sąd Rejonowy Mokotów umorzył sprawę. Wyrok nie jest prawomocny.

"

Dobra wiadomość! Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów umorzył dziś (2.12) sprawę przeciwko mojej osobie dotyczącą pomówienia TVP. Przypomnę, że po zamordowaniu Pawła Adamowicza powiedziałem publicznie, iż "TVP szczuła na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty". Zdaniem sądu ta wypowiedź ma charakter opinii i nie wyczerpuje znamion przestępstwa z paragrafu 212 (pomówienie). Postanowienie sądu nie jest prawomocne. W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0. Ufff!. "

Nauczyciele wykorzystali hity Big Cyca, Perfectu i Budki Suflera do stworzenia protest songów
Nauczyciele wykorzystali hity Big Cyca, Perfectu i Budki Suflera do stworzenia protest songów
Przeczytaj także Nauczyciele wykorzystali hity Big Cyca, Perfectu i Budki Suflera do stworzenia protest songów

Krzysztof Skiba za pośrednictwem twórczości zespołu Big Cyc i nie tylko wielokrotnie krytykował obecny rząd. To również nie pierwsza napięta sytuacja między artystą a TVP. Muzyk w 2018 roku wezwał telewizję do zapłaty miliona złotych na rzecz WOŚP w związku z zadośćuczynieniem za bezprawne wykorzystanie muzyki Big Cyca.  

Zobacz też: Czy polscy studenci znają klasyki rocka? Mylą Pink Floyd z Aerosmith [WIDEO] 

Tagi: Rock News Big Cyc Krzysztof Skiba