25.08.2017 14:24

Kto jest lepszym perkusistą – Lars Ulrich czy James Hetfield?

To pytanie tylko z pozoru jest bezsensowne. Frontman Metalliki naprawdę potrafi dać po garach. A Lars… Cóż, Lars to Lars.

Kto jest lepszym perkusistą – Lars Ulrich czy James Hetfield?
foto: kadr z wideo

Choć Lars Ulrich już od 36 lat gra w największym metalowym zespole świata, to wciąż wielu ma zastrzeżenia co do jego techniki perkusyjnej. Duńczykowi nagminnie zdarzają się wpadki na koncertach Metalliki, co jest niewyczerpanym źródłem żartów fanów zespołu. Ulrich wciąż musi przekonywać, że naprawdę umie grać na bębnach, ale film, który za chwilę zobaczycie, raczej mu w tym nie pomoże.

James Hetfield, który w Metallice śpiewa i gra na gitarze, jest też całkiem niezłym pałkerem. Umie grać nie tylko w powietrzu -  wiele radości sprawił mu wprowadzony ostatnio do scenariusza koncertów zespołu moment, w którym wraz z Kirkiem Hammettem i Robertem Trujillo okłada ogromne bębny. Może przyjdzie kiedyś taki dzień, że wygryzie Larsa ze stołka perkusisty? Okazuje się, że świetnie by sobie na tym stanowisku poradził.

Żartownisie z youtube’owego kanału Blend Guitar postanowili przeprowadzić perkusyjny pojedynek Larsa Ulricha i Jamesa Hetfielda. Zwycięzcę nietrudno przewidzieć… Zobaczcie sami.

Naszym kandydatem na fotel perkusisty Metalliki jest jednak kto inny. Podczas jednego z koncertów zespół zaprosił na scenę małą dziewczynkę o imieniu Kendalynn, która z wielkim entuzjazmem zasiadła za zestawem Larsa.

Kto sobie lepiej radzi za bębnami?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich James Hetfield