Kto jest prawdziwym frontmanem Kiss - Paul Stanley czy Gene Simmons?

Aleksandra Degórska
29.03.2018 11:20
Kto jest prawdziwym frontmanem Kiss - Paul Stanley czy Gene Simmons? Fot. SIPA PRESS/EAST NEWS

Wydawałoby się, że to wokalista jest frontmanem, ale Gene Simmons wcale tak nie uważa.

Ze starej załogi Kiss zostali tylko Paul Stanley i Gene Simmons, którzy są w kapeli od 1973 roku. Wszystkie oczy widzów są skierowane właśnie na nich, bo panowie wiedzą, co oznacza dobre rockowe show.

W większości zespołach wiadomo kto jest frontmanem - taki muzyk jest najbardziej aktywny na scenie i ma dobry kontakt z publicznością w czasie koncertów. Zazwyczaj jest to wokalista, ale jak jest w przypadku grupy Kiss?

Kto jest frontmanem Kiss?

W najnowszym wywiadzie dla Business Jet Traveler zapytano Paula Stanleya o to, że Gene Simmons daje wszystkim do zrozumienia, że to on jest frontmanem Kiss. Co na to wokalista?

Frontman to ktoś, kto odzywa się ze sceny, nadaje grupie tożsamość i komunikuje się z publicznością. Na scenie jest tylko jedna osoba, która to wszystko robi. Skoro taka jest definicja frontmana, to bezdyskusyjnie ja nim jestem. Jeżeli natomiast interpretujesz inaczej słowo frontman... jeśli tak jest w mediach, wtedy jest inaczej.

Gene Simmons natomiast w taki sposób wypowiedział się wcześniej o ich relacji:

Paul jest duszą Kiss, a ja jestem... wackiem. Paul jest bardziej emocjonalny, ja jestem bardziej oschły - on chętnie obejrzałby romantyczne filmy, ja bym się na nich zrzygał.

Jak ogień i woda - zadziwiające zatem, że panowie jakoś dogadują się przez tyle lat.

Czy Kiss pójdzie na emeryturę?

Muzycy dbają mocno o interesy grupy i nie wahają się wystąpić na drogę sądową, gdy poczują, że jej dobro jest zagrożone. Chociaż Paul Stanley nie wyobraża sobie życia bez Kiss, to nie przeszkadzałoby mu, gdyby zespół działał dalej bez niego.

Kiss to wiele więcej, niż tylko zespół rockowy, zatem jeszcze muzycy trochę poszaleją na scenie. Niestety formacja jeszcze nigdy nie zawitała w Polsce - miejmy nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.