Kto mógł być wokalistą AC/DC?

Robert Skowronski
18.04.2016 08:32
Kto mógł być wokalistą AC/DC? Fot. kadr z wideo

Nim zespół postawił na wokalistę Guns N' Roses w roli tymczasowego członka grupy, pod uwagę brani byli też inni kandydaci. Kto taki?

Axl Rose dokończy z AC/DC trasę „Rock or Bust”, ale w jego miejsce branych było pod uwagę jeszcze kilku muzyków. Jednym z nich był Darren Caperna, członek zespołu Back In Black, który jest tribute bandem australijskiej legendy hard rocka.

Do przesłuchania doszło 14 marca 2016 roku w Atlancie, czyli w tym samym miejscu, gdzie również Axl Rose zagrał z AC/DC. Wszystko zaczęło się od próby dźwięku, podczas której Caperna wykonał garść utworów z technicznymi kapeli. Całości przyglądał się Mike Mroz, gitarzysta Back In Black, który udał się w podróż wraz ze swoim kolegą z grupy:

Po próbie dźwięku, Darren i ja rozmawialiśmy z technicznymi, aż tu nagle spojrzałem za ramię i widzę, że Angus Young stoi tuż za mną i czeka, żeby się przywitać.

Jeszcze chwila rozluźnienia i czas na wspólne wypicie herbaty, po czym muzycy wzięli się do pracy. Wszystko miało się sprowadzić do wspólnego wykonania trzech lub czterech utworów. Ostatecznie Caperna wyśpiewał cały koncertowy set kapeli plus dwa wybrane przez AC/DC numery. Próba tym samym składała się z 21 kawałków. Tymi dodatkowymi kompozycjami były „Dog Eat Dog” i „Riff Raff”. Z drugim z nich wiąże się krótka historia, która zapadła Capernie w pamięć:

 Przed zagraniem „Riff Raff” podszedł do mnie Angus i powiedział: „Na wszelki wypadek ostrzegam cię, że w dalszym ciągu ten numer średnio nam idzie”. Czy właśnie usłyszałem przeprosiny ze strony gitarzysty AC/DC? Całe to wydarzenie było takie surrealistyczne. Mieliśmy kilka przerw, podczas których Angus opowiadał mi historie związane z Bonem Scottem. Wszyscy byli bardzo przyjacielscy i traktowali nas na równi ze sobą. Wciąż nie mogę uwierzyć, że śpiewałem z AC/DC.

Niepowtarzalne przeżycie było także czymś co oszołomiło Mike'a Mroza:

To było bardzo inspirujące i pouczające doświadczenie. No i mogłem zobaczyć swój prywatny koncert AC/DC, któremu przewodził mój wokalista. Na koniec wieczoru Angus powiedział mi, że Darren wykonał kawał świetnej roboty. Podziękowałem mu za możliwość bycia razem z nimi i wyznałem, że gdy zaczynaliśmy z naszym tribute bandem i założyłem na siebie ten uczniowski strój, to było mi niewygodnie, ale odkryłem, że doprowadza on dziewczyny do szaleństwa. Angus się zaśmiał i odpowiedział, żebym nikomu nie zdradzał naszego sekretu.

To czy Darren Caperna byłby dobrym wyborem ze strony AC/DC możecie ocenić poprzez przesłuchanie promocyjnego materiału Back In Black:

Jak wiemy historia potoczyła się inaczej i tymczasowo miejsce Briana Johnsona zajmie wokalista Guns N' Roses. O tym jak panowie wypadną wspólnie na scenie przekonamy się 7 maja 2016 roku w Portugalii oraz podczas reszty koncertów z trasy „Rock or Bust”.

Cieszycie się z wyboru dokonanego przez AC/DC?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.