14.10.2014 12:40

Kto odwołał koncert Cannibal Corpse?

Moskiewski koncert zespołu został unieważniony. Grupa jednak nie wini za to organizacji religijnych twierdząc, że to problemy techniczne spowodowały taki bieg zdarzeń. Jaka jest prawda?

Kto odwołał koncert Cannibal Corpse?
foto: en.wikipedia.org

11 października 2014 roku show w Moskwie zostało anulowane w ostatniej chwili w wyniku silnych sprzeciwów ze strony przewodniczącego ruchu religijnego God’s Will.

Dmitry Tsorionov, szef ruchu, wypowiedział się na temat rosyjskiej trasy koncertowej Cannibal Corpse:

"

Wysłaliśmy prokuratorowi zarys koncertów Cannibal Corpse. Ich piosenki opisują szczegółowo gwałty i morderstwa na dzieciach. Będziemy próbować rozwiązać ten problem z pomocą organów ścigania. Jeśli to nie zadziała, niewykluczona jest fala protestów w najróżniejszej formie. "

Rosyjskie władze niedawno ustanowiły przepisy dotyczące wprowadzenia grzywien oraz kar więzienia dla tych, którzy obrażają uczucia religijne.

Według rosyjskiej agencji prasowej Interfax:

"

Wszystko było w porządku, urządzenia i instrumenty były już ustawione na swoim miejscu. Jednak kilka minut przed planowym rozpoczęciem koncertu, organizator wyszedł na scenę i powiedział publiczności, że występ został odwołany. "

Perkusista polskiego pochodzenia, Paul Mazurkiewicz przeanalizował sytuację...

"

Obliczyliśmy, że to nasz szósty raz w tym kraju. Pięć razy obyło się więc bez żadnych problemów. "

Cannibal Corpse często odrzuca zarzuty odnoszące się do twórczości zespołu, tłumacząc się, że ich teksty to po prostu czarny humor. Lider amerykańskiej grupy, George 'Corpsegrinder' Fisher, powiedział w sierpniu:

"

Zawsze jesteśmy lekko zirytowani, kiedy ludzie myślą, że piszemy poważne piosenki do rzeczywistej interpretacji. To po prostu opowieści. To krótkie historie z muzyką – horrory z metalowym soundtrackiem. "

Dlaczego więc grupa tłumaczy odwołanie występu problemami technicznymi?

Mamy nadzieję, że Cannibal Corpse uda się zagrać w Polsce. A może na ich drodze znowu staną "problemy techniczne"? :) Spróbujcie wybrać się na koncerty:

16 listopada 2014
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23

17 listopada 2014
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22

Magda Słomka
Tagi: Rock News Cannibal Corpse