08.10.2018 16:28

Kto powinien był zaśpiewać z muzykami Nirvany? Internauci mają swojego faworyta

Fani zaczęli głośno komentować reaktywację Nirvany na jeden wieczór. Kto według nich dałby radę zastąpić Kurta Cobaina?

Kto powinien śpiewać w Nirvanie
foto: Gilbert Flores/Broadimage/EAST NEWS

6 października 2018 roku na scenie w San Bernandino w Kalifornii podczas koncertu Foo Fighters doszło do reaktywacji Nirvany. Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear, czyli wszyscy żyjący członkowie Nirvany, postanowili zaskoczyć fanów i wykonali w sumie 6 utworów, m.in. „Smells Like Teen Spirit”, „Serve the Servants”, „Scentless Apprentice” czy „All Apologies”.

Jaki wokalista powinien zaśpiewać z Nirvaną?

Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć gości na scenie - wokalnie muzyków wspierali Joan Jett oraz John McCauley, wokalista grupy Deer Tick. Fani Nirvany byli wniebowzięci, chociaż w komentarzach w internecie wiele osób zaczęło typować innych wokalistów, którzy lepiej sprawdziliby się w roli frontmana Nirvany.

Wśród wielu typów często powtarza się nazwisko frontmana grupy Seether. Shaun Morgan jest wielkim fanem Nirvany i według wielu internautów świetnie sprawdziłby się w repertuarze grupy.

"

Kocham Joan Jett i świetnie pasowała, ale bardzo chciałbym, żeby członkowie Nirvany zagrali cover czy cały set z Shaun Morgan z Seether. "

nirvana
"

Shaun Morgan jest jedyną osobą na Ziemi, która powinna zaśpiewać partie Kurta. Naprawdę nikt inny. To jak Bon Scott i Brian Johnson w AC/DC. Kurta nie można zastąpić, to samo z Bonem, ale Brian Johnson był idealny. Shaun Morgan jest jedyną osobą, która pasuje. "

Porównajcie sobie wokale Kurta Cobaina i Shauna Morgana:

W 2014 roku Nirvana reaktywowała się z okazji wprowadzenia zespołu do Rock And Roll Hall Of Fame. Po oficjalnej ceremonii w małym klubie Saint Vitus wystąpili członkowie kapeli Nirvana z m.in. St Vincent, Joan Jett czy Kim Gordon z Sonic Youth.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Seether Nirvana Kurt Cobain