Kto trafi do Rock and Roll Hall of Fame w 2015?

Magda Słomka
16.12.2014 16:13
Kto trafi do Rock and Roll Hall of Fame w 2015? Fot. commons.wikimedia.org

Co roku Rock and Roll Hall of Fame honoruje osoby, które przyczyniły się do rozwoju muzyki rockowej. W 2015 roku będą to trzy zespoły i trzech wykonawców...

Będą to: Stevie Ray Vaughan, Joan Jett & The Blackhearts, Lou Reed, Green Day i The Paul Butterfield Blues Band. To nie koniec! Beatlesowska legenda, Ringo Starr, zostanie uhonorowany specjalną nagrodą Award For Musical Excellence. Cały zespół The Beatles wszedł do Hall of Fame w 1988 roku. Koledzy z grupy Starra zostali również uhonorowani za swoją karierę solową: John Lennon w 1994, Paul McCartney w 1999, a George Harrison w 2004 roku.

Lou Reed także był już wprowadzony do Hall of Fame, ale jako członek The Velvet Underground.

Jak zareagowali muzycy?

Do Rock and Roll Hall of Fame trafiają wyłącznie wykonawcy, których fonograficzny debiut liczy 25 lat. Wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame to wielkie wyróżnienie. Zespół Green Day znajdzie się tam dokładnie 26 lat po debiucie ich EP-ki „1,000 Hours”, która ukazała się w 1989 roku. Jak na dobre wieści zareagował lider grupy, Billie Joe Amstrong?

Musiałem pójść na spacer kiedy o tym usłyszałem. Green Day jest jak niesamowita firma, a ja wciąż staram się to zrozumieć. Rock and Roll Hall of Fame zawsze wiele dla mnie znaczyło, ponieważ znajdują się tam moi bohaterowie. Jest to świetny czas dla nas na pewną refleksję i spojrzenie w przeszłość z wdzięcznością.

joan

Joan Jett była równie zszokowana tą wiadomością.

To surrealistyczne. To kulminacja wszystkiego o czym marzyłeś jako muzyk. Zawsze byłam pełna nadziei, że uda mi się dostać do Hall Of Fame, ponieważ uważam to za niesamowite uznanie. Jestem bardzo dumna, że znalazłam się w gronie tak utalentowanych muzyków. To zajmie kilka minut, by uświadomić sobie co dokładnie się czuje w takim momencie.

Jedna z piosenek Joan doskonale pasowałaby do gali i podsumowania całej ceremonii...

Zagranie „I Love Rock And Roll” byłoby niezłą zabawą. To opowiedziałoby o tym czemu wielu z nas dedykuje swoje życie – o muzyce zwanej rock’n’rollem. Myślę, że to byłoby stosowne. Zawsze stroniłam od grania tej piosenki, ale myślę, że w tym wypadku można by ją dobrze wykorzystać.

Wśród pozostałych 15 nominowanych wykonawców, którzy nie zakwalifikowali się tym razem byli między innymi: Nine Inch Nails, The Smiths, Kraftwerk, N.W.A., Chic oraz Sting.

Przyszłoroczna ceremonia odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku w Cleveland.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.