22.09.2017 09:14

Kto zagra z Linkin Park podczas koncertu upamiętniającego Benningtona?

W końcu Linkin Park zdradził, kto pojawi się na scenie podczas wyjątkowego wydarzenia. Na liście gości znajduje się sporo znanych nazwisk.

Kto zagra z Linkin Park podczas koncertu upamiętniającego Benningtona?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

27 października 2017 odbędzie się koncert w Hollywood Bowl w Kalifornii pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”. Jest to wydarzenie organizowane przez Linkin Park w celu uczczenia pamięci zmarłego wokalisty, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles.

Podczas specjalnego koncertu członkowie zespołu po raz pierwszy od śmierci Benningtona wystąpią publicznie i na scenie dołączą do nich goście, których w końcu poznaliśmy.

Zagrają M. Shadows oraz Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z grupy Korn, Daron Malakian, Shavo Odadjian i John Dolmayan z System of a Down. Pojawią się również członkowie kapeli Blink-182, Oli Sykes z zespołu Bring Me The Horizon, Ryan Key z Yellowcard, Machine Gun Kelly oraz Kiiara, z którą Linkin Park nagrał singiel „Heavy”.

O koncercie na cześć Benningtona mówiło się już jakiś czas temu i Mike Shinoda wyznał, jak w końcu zespół zdecydował się na występ:

"

Wybrałem się do producenta Ricka Ruina po wskazówki. Powiedział: „Myślę, że potrzebujecie wyjść na scenę. Uważam, że to będzie dla was dobre, jednocześnie to będzie bardzo, bardzo trudne”.  "

Muzyk, jak również reszta zespołu ma świadomość, że czeka ich duże wyzwanie:

"

Nie pokazywaliśmy się razem publicznie, nie graliśmy, nie wychodziliśmy na scenę... wiem od chłopaków z zespołu, że wyjście na scenę jest dla niektórych przerażającym doświadczeniem. Jednak powiem to w imieniu wszystkich - jest to rzecz, którą chcemy zrobić. Wydaje się to być najlepszy sposób, żeby uczcić pamięć Chestera. "

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Linkin Park, Music For Relief, która pomaga ofiarom katastrof naturalnych.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Chester Bennington #Linkin Park #Rock News