21.01.2016 16:44

Kto został perkusistą Sixx:A.M.?

Już wiadomo, kto pojawi się w szeregach kapeli i zasiądzie za perkusją podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespołu...

Kto został perkusistą Sixx:A.M.?
foto: Mistrz grafiki

Choć Motley Crue zakończył swoją działalność, muzycy kapeli nie zamierzają zwalniać tempa i realizują swoje solowe projekty. Nikki Sixx obecnie wybiera się w trasę koncertową wraz ze swoją kapelą Sixx:A.M.

W szeregi formacji, która powstała w 2007 roku, oprócz basisty Motley Crue wchodzą również DJ Ashba - były gitarzysta zespołu Guns N' Roses oraz James Michael, który na przestrzeni lat współpracował m.in. z Motley Crue czy Scorpions. 

W związku z zaplanowaną na 2016 rok trasą koncertową nasuwa się pytanie, kto zasiądzie za perkusją i czy będzie to stały członek zespołu, czy tylko tymczasowy współpracownik. W końcu wszystko się wyjaśniło, bowiem Nikki Sixx za pośrednictwem Twittera odpisał na zapytanie dotyczące perkusisty.

W szeregach zespołu znalazł się Dustin Steinke:

Muzyk gra w kanadyjskiej kapeli Bleeker Ridge, która powstała w 2003 roku. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta formacja:

Steinke po raz pierwszy pojawił się na jednej scenie z Sixx:A.M. w lutym 2015 w Tokio, gdzie kapela występowała w ramach festiwalu Vampark Fest. Muzyk na pewno zagra podczas trasy koncertowej zespołu i prawdopodobnie pojawi się na nadchodzącym krążku. Jeszcze w grudniu 2015 roku Nikki Sixx zdradził bowiem, że na 2016 rok kapela zaplanowała wydanie aż dwóch albumów.

Formacja dotychczas wydała trzy albumy, z czego debiutancki krążek „The Heroin Diaries Soundtrack” ukazał się w 2007 roku i był ścieżką dźwiękową do autobiografii Sixx'a - „The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star”. Ostatni „Modern Vintage” pojawił się w październiku 2014 roku. Wówczas zespół współpracował z Jeffem Fabbem, jednak muzyk udziela się również w Black Label Society i nie był w stanie połączyć tych obowiązków.

Polska publiczność będzie mogła zobaczyć nowego perkusistę Sixx:A.M. już 7 czerwca 2016 roku podczas łódzkiego Power Festival.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News