15.03.2019 16:14

Które albumy sprzedawały się najlepiej w 2018? Na liście jest rockowy akcent

Lubimy słuchać soundtracków i to widać na liście najlepiej sprzedających się albumów na świecie w 2018.

Najpopularniejsze płyty CD w 2018
foto: pexels.com

Rok 2018 rok obfitował w wiele ciekawych muzycznych wydarzeń i nie chodzi jedynie o debiuty, płyty oraz koncerty. W kinie mogliśmy obejrzeć sporo ciekawych produkcji związanych ze sceną muzyczna - wystarczy wymienić chociażby filmu "Bohemian Rhapsody" o Queen czy "A Star is Born" z Lady Gagą w głównej roli. Okazuje się, że właśnie po ścieżki dźwiękowe z tych filmów sięgaliśmy najczęściej. 1. pozycja należy do soundtracku z popularnego musicalu.

Najlepiej sprzedające się płyty w 2018

IFP, czyli Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego stworzyła listę najlepiej sprzedających się albumów w 2018 roku. Pod uwagę wzięto zarówno sprzedaż fizyczną jak i cyfrową. Co ciekawe na szczycie listy znalazła się ścieżka dźwiękowa z musicalu "Król rozrywki", w którym wystąpili Hugh Jackman oraz Zac Efron. Film pokazuje historię P.T. Barnuma, prekursora przemysłu rozrywkowego.

W zestawieniu pojawił się jeszcze jeden musical "Mamma Mia! Here We Go Again", w którym usłyszeliśmy piosenki grupy ABBY. Film zajął 10. miejsce.

Płyty CD
Płyty CD
Przeczytaj także Wytwórnia Universal Music Polska zdradziła, który rockowy album sprzedawał się najlepiej w 2018 roku

Jak prezentują się kolejne pozycje? Chociaż hip-hop jest obecnie bardzo popularny i święci triumfy na listach przebojów, to raperzy wcale nie pojawili się w zestawieniu. 2. oraz 3. miejsce należy do koreańskiego zespołu BTS, który został okrzyknięty największym boysbandem na świecie.

Całe szczęście na liście nie zabrakło rockowego akcentu - ścieżka dźwiękowa do filmu "Bohemian Rhapsody" zajęła 7. pozycję w zestawieniu. Sprawdźcie, jakie jeszcze płyty cieszyły się największym zainteresowaniem.

TOP 10 najlepiej sprzedających się płyt w 2018 roku

  1. Soundtrack "Król rozrywki"
  2. BTS - "Love Yourself: Answer"
  3. BTS - "Love Yourself: Tear"
  4. Soundtrack "Narodziny gwiazdy"
  5. Johnny Hallyday - "Mon Pays C'est L'amour"
  6. Ed Sheeran "÷"
  7. Queen - "Bohemian Rhapsody"
  8. P!nk - "Beautiful Trauma"
  9. Eminem - "Kamikaze"
  10. Soundtrack "Mamma Mia! Here We Go Again"

IFP stworzył również listę najpopularniejszych singli w sprzedaży cyfrowej w 2018. Na 1. miejscu znalazła się Camila Cabello z kawałkiem "Havana", następnie utwór Drake'a "God's Plan", zaś na trzecim miejscu pojawił się Ed Sheeran z "Shape Of You".

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News